Tablodaki Formüllerde Bazen Hata Alıyorum

alibayindr

Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
Excel 2010 Türkçe
Altın Üyelik Bitiş Tarihi
29-08-2028
Merhaba,

Ekte paylaştığım dosyada Sayfa2 C8 sütunundaki değer 750-751-754 de hata vermiyor; fakat 752-753-755 de hata veriyor. Dosyanın çalışmasını aşağıda anlatıyorum.

Sayfa2 de bulunan ilk tabloda süre-vardiya ve sadece ilk satır için başlangıç değerleri giriliyor.
Vardiyaya göre Sayfa1 de bulunan tablolarda önce başlangıç tarihinin düşeyara sayı karşılığı bulunuyor. Sonra buna süre eklenip yine aynı tablonun bu sefer 1.ve 2. sütunlarında düşeyara çalıştırılıyor ve bitiş tarihini veriyor. Bu noktaya kadar bir problem yok.

Fakat vardiya değişikliği olduğu durumlar için Sayfa2 deki 2.tabloda bir matris oluşturdum. Bu matrise göre vardiya değişikliklerindeki kayıp veya eklenecek zamanı bitiş tarihine göre bir alt satırın başlangıç tarihine ekleme ya da çıkarma yapıyor.
Örnek vermek gerecek olursa 2 vardiyalı bir düzende 08'de başlayıp 2 vardiya sürecek bir iş ertesi gün 08:de bitiyor görünüyor. Fakat gerçekte bu iş gece 00:00 da bitiyor. Eğer bu düzenden 3 vardiya geçiyorsam aşağıdaki matrisden -8 değeri geliyor ve başlangıç tarihini 00 olarak getiriyor.

8 saat ekleme 0.333333333 gibi bir değer olduğundan dolayı bazı değerlerde bu şekilde bir hata aldığımı düşünüyorum.

Makro-VBA bilmiyorum.
Konu ile ilgili farklı önerilerinizi ve değerli desteklerinizi rica ederim.

Ekli dosyalar

alibayindr

Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
Excel 2010 Türkçe
Altın Üyelik Bitiş Tarihi
29-08-2028
Konu ile ilgili yardım edebilecek var mı?