tablodaki verileri otomatik grafiğe aktarma

Excel Vers. ve Dili
2007 - Türkçe
dosyadaki ad tanımlamaları 15 günlük verilerin tanımlanması içindir.
öncelikle k ad tanımlaması şimdilerde olduğu gibi veri sayısı 15 den az olduğunda mevcut sayıyı 15 den fazla ise 15 i vermesi içindir.
diğer USD.9, USD.14, EUR.9, EUR.14, PAR.9 ve PAR.14 ise maxi 15 günlük veri aralıklarının tanımlandığı ad tanımlamalarıdır.
Bunlar da direkt grafikte bundan önceki mesajımda da belirttiğim formda DosyaAdı!USD.9 gibi grafik serisi olarak tanımlanır.
Problem olursa, dosyanızı ekleyin düzenlemeyi yapalım..
İyi çalışmalar...
Merhaba,

Ben biraz baktım ama ad tanımlama yapmayı bilmiyorum. Rica etsem grafiği son 15 değeri gösterecek şekilde düzenler misiniz?
Dosya

Excel Vers. ve Dili
Office 365 TR
Merhaba,

İlginiz için teşekkürler. Bunun üzerine 1 gün verisi daha ekledim fakat hala 03/05 - 23/05 verileri görünüyor grafikte. 04/05 - 24/05 olarak güncellenmesi gerek halbuki. Yeni veri ekledikçe son 15 gün olarak gözükecek şekilde ayarlayabilir misiniz?
dosyanızdaki 9-14 Ortalama sayfasındaki Tabloya ben de 24.05. tarihi girerek bir satır ekledim ve herşey normal olarak çalıştı ve grafikler 06.05 - 24.05 aralığındaki değerleri gösterdi. Yani problem yok...

Excel Vers. ve Dili
2007 - Türkçe
dosyanızdaki 9-14 Ortalama sayfasındaki Tabloya ben de 24.05. tarihi girerek bir satır ekledim ve herşey normal olarak çalıştı ve grafikler 06.05 - 24.05 aralığındaki değerleri gösterdi. Yani problem yok...
Bende olmuyor nedense :/ 24/05 için rastgele değer girdim ve grafiğe yansımadı.
Dosya Ekte

Excel Vers. ve Dili
2007 - Türkçe
Sanırın anladım. Nedense grafik kısmında veri seç dediğimde örneğin tarih formülü "='9-14 TAKİP.xlsx'!Tarih" olması gerekirken "=[0]!Tarih" olarak yazıyor. Diğer formüller de bu şekilde 0 yazıyor. Sayfayı yazınca düzeliyor.

Excel Vers. ve Dili
2007 - Türkçe
Benim excel ile ilgili bir durum heralde. Tamamdır teşekkürler. Ben hallederim gerisini :)

Excel Vers. ve Dili
2007 - Türkçe
Tamamdır.
İyi çalışmalar...
Merhaba,

Bir sorunum var. Grafikte veri seç kısmındaki formüller dosyayı kapadığımda kayboluyor.
Şöyle ki; Örneğin USD/TL grafiğinde veri seç > 14 DAYS > Düzenle dediğimde formül "=[0]!USD.14" olarak görünüyor. Ama "=9-14 Ortalama'!USD.14"' olması gerekiyor. Ben kendim hepsini buna göre düzeltiyorum. Sonra kaydedip dosyayı kapatıyorum. Açtığımda ise yine hepsi "=[0]!USD.14" gibi oluyor. Yani 9-14 ortalama sayfasına bulunulan atıf kayboluyor. Neden olur bu? Yardımcı olabilir misiniz?

Dosya

Excel Vers. ve Dili
Office 365 TR
Merhaba,

Bir sorunum var. Grafikte veri seç kısmındaki formüller dosyayı kapadığımda kayboluyor.
Şöyle ki; Örneğin USD/TL grafiğinde veri seç > 14 DAYS > Düzenle dediğimde formül "=[0]!USD.14" olarak görünüyor. Ama "=9-14 Ortalama'!USD.14"' olması gerekiyor. Ben kendim hepsini buna göre düzeltiyorum. Sonra kaydedip dosyayı kapatıyorum. Açtığımda ise yine hepsi "=[0]!USD.14" gibi oluyor. Yani 9-14 ortalama sayfasına bulunulan atıf kayboluyor. Neden olur bu? Yardımcı olabilir misiniz?

Dosya
Maalesef hiçbir fikrim yok.
Belki de dosyayı yeni baştan yapmak bir çözüm olabilir...

Excel Vers. ve Dili
2007 - Türkçe
Bu "[0]! " ibaresi sanırım atıfta bulunacak bir şey bulamadığında yazıyor. Boş gibi görüyor atıf yerini yani. Acaba sizin bilgisiyarınızda olan başka bir dosyaya fln mı atıfta bulunuyor. Farklı bir bilgisayarda indirdim sizin eklediğiniz dosyayı. Yine aynı sorun var. Grafikteki formül gidiyor.

Var mı çözebilecek olan? Yardımınızı rica ediyorum :/