tablomdaki sıfırlama butonu hata veriyor

Arkadaşlar aranıza yeni katıldım böyle güzel yardımlaşma dolu ve eğitici bir forum hazırladıpınız için öncelikle emeği geçen herkeze teşekkür ederim.
Benim sorunum şu makro içeren bir tablom var bu tabloda yaptığım girişleri ay sonunda sıfırlamak için bir sıfırla butonum var ama bu butona basınca bana bir hata mesajı veriyor ve yaklaşık 26 günlük verileri tek tek elle silmek zorunda kalıyorum bu konuda bana yardımcı olabilirmisiniz
http://img265.imageshack.us/img265/9498/hatajpg26of.th.jpg

Benim sorunum şu makro içeren bir tablom var bu tabloda yaptığım girişleri ay sonunda sıfırlamak için bir sıfırla butonum var ama bu butona basınca bana bir hata mesajı veriyor ve yaklaşık 26 günlük verileri tek tek elle silmek zorunda kalıyorum
Anladığım kadarı ile probleminizin macrodan ziyade önce bu tablonuzu her ne şekilde sıfırlarsanız sıfırlayın. Diyelim ki bir kereye mahsus manuel olarak sıfırladınız. Bu verisiz dosyayı Save as ile Template (xls değil) olarak saklayın. Bu Template dosyasını ne zaman açarsanız açın size boş olarak gelecek. dolu dosyalarınız da ayrı olarak saklanacak.

Umarım anlatabildim.

Kolay gelsin.

T

TRABLUS

Misafir
Sayın Levoli, aramıza hoşgeldiniz.
Yalnız, lütfen sorularımızı ayrı başlık açarak soralım. Bir başkasının sorusunun altına devam edersek, sorunuz arada kaybolabilir ve daha sonra aynı konuda ihtiyacı olan birisi bu cevaba ulaşamaz.
Saygılarımla

mehmett

Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
Excel 2010 Türkçe
Sayın Levoli

Araçlar > Makro > Yeni makro kaydet

Yukarıdaki işlemi yaptıktan sonra silmek istediğiniz hücreleri silin ve sayfanızda kaydı durdur düğmesi gözüküyorsa tıklayarak kaydı durdurun, gözükmüyorsa;

Araçlar > Makro > Kaydı durdur

şeklinde kaydı durdurun.

Son olarak, sıfırlama düğmesine sağ tıklayın, Makro ata seçeneği ile az önce yazdzığınız makroyu bu düğmeye atayın.

Kolay gelsin.

Sn Levoli

Dosyanız sıkıştırararak gönderirseniz birileri yardım edecek.Resim olarak makrolarını göremiyorum.Dosya olarak gönderse idiniz bana sıra gelmeden sorunuz çözülecek gibi düşünüyorum hatta eminimde diyebilirim. Buradaki arkadaşların hepsi bilgilerini esirgemeden paylaşırlar bundanda kesinlikle şüphen olamasın.

zerige' Alıntı:
Sayın Levoli

Araçlar > Makro > Yeni makro kaydet

Yukarıdaki işlemi yaptıktan sonra silmek istediğiniz hücreleri silin ve sayfanızda kaydı durdur düğmesi gözüküyorsa tıklayarak kaydı durdurun, gözükmüyorsa;

Araçlar > Makro > Kaydı durdur

şeklinde kaydı durdurun.

Son olarak, sıfırlama düğmesine sağ tıklayın, Makro ata seçeneği ile az önce yazdzığınız makroyu bu düğmeye atayın.

Kolay gelsin.
Arkadaşlar ilginize çok teşekkür ederim zerige arkadaşın söylediklerini yapınca işlem tamam

Saygılar