tabloya iki değişkene göre verileri saydırmak

Excel Vers. ve Dili
2003 TÜRKÇE
ekli dosyada sayfa 2 deki veritabanından 2007 yılındaki durumu özürlü olup işlem durumu kabul olanları nasıl saydırıp raporlama sayfasına yazdırabilirim.İlgilenen arkadaşlara şimdiden teşekkür ederim.

Ekli dosyalar

Ömer

Moderatör
Yönetici
Excel Vers. ve Dili
Microsoft 365 Tr
Ofis 2016 Tr
ekli dosyada sayfa 2 deki veritabanından 2007 yılındaki durumu özürlü olup işlem durumu kabul olanları nasıl saydırıp raporlama sayfasına yazdırabilirim.İlgilenen arkadaşlara şimdiden teşekkür ederim.
Merhaba,

Tablodaki özürlüleri bulmak için raporlama sayfasının D6 hücresine,

Kod:
=TOPLA.ÇARPIM((Sayfa2!$D$2:$D$12=$D$4)*(Sayfa2!$W$2:$W$12=$C6)*(Sayfa2!$Z$2:$Z$12=D$5))
Formülünü yazarak formülü D6:F9 aralığına kopyalayınız..

Tablodaki yaşlıları bulmak için raporlama sayfasının H6 hücresine,

Kod:
=TOPLA.ÇARPIM((Sayfa2!$D$2:$D$12=$H$4)*(Sayfa2!$W$2:$W$12=$C6)*(Sayfa2!$Z$2:$Z$12=D$5))
Formülünü yazarak formülü H6:J9 aralığına kopyalayınız..

Excel Vers. ve Dili
2003 TÜRKÇE
öncelikle ilginiz için teşekkür ederim.

ama dediğinizi aynen yapmama rağmen değerler sıfır olarak görünüyor.

Excel Vers. ve Dili
2003 TÜRKÇE
gönderdiğiniz örnek dosyada raporlama tablosunda toplam 3 başvuru varmış gibi görünüyor ancak sayfa 2 de 12 başvuru var. Bunu daha önce özet tabloyla yapmıştım ama güncellemeye gerek olmayan bir tablo üzerinden veri almak istiyorum...

Ömer

Moderatör
Yönetici
Excel Vers. ve Dili
Microsoft 365 Tr
Ofis 2016 Tr
gönderdiğiniz örnek dosyada raporlama tablosunda toplam 3 başvuru varmış gibi görünüyor ancak sayfa 2 de 12 başvuru var. Bunu daha önce özet tabloyla yapmıştım ama güncellemeye gerek olmayan bir tablo üzerinden veri almak istiyorum...
Yaparken kontrol etmemiştim,

raporlama sayfasında,

İŞLEMDE ve KABUL kelimelerinin sonunda fazladan bir boşluk karakteri bulunmaktadır bunları silerseniz sorun çözülecektir..

Bu işlemden sonra toplam 9 başvuru oluşmuş olacaktır, fakat Sayfa2 C sütununda 11 başvuru gözükmektedir eksik olan 2 başvurunun olmamayışının nedeni ise W ve Z sütunlarında 9 veri olmasından kaynaklanmaktadır..

Excel Vers. ve Dili
2003 TÜRKÇE
Yaparken kontrol etmemiştim,

raporlama sayfasında,

İŞLEMDE ve KABUL kelimelerinin sonunda fazladan bir boşluk karakteri bulunmaktadır bunları silerseniz sorun çözülecektir..

Bu işlemden sonra toplam 9 başvuru oluşmuş olacaktır, fakat Sayfa2 C sütununda 11 başvuru gözükmektedir eksik olan 2 başvurunun olmamayışının nedeni ise W ve Z sütunlarında 9 veri olmasından kaynaklanmaktadır..

Şimdi herşey süper oldu.. Çok teşekkür ederim. Evet bende sayarken yanlış saymışım 11 başvuru var ve helal olsun İşlemde ve kabul kelimelerin sonundaki boşluğu ben bir yıl uğraşsam bulamazdım. Gerçekten çok teşekkür ederim.

Ömer

Moderatör
Yönetici
Excel Vers. ve Dili
Microsoft 365 Tr
Ofis 2016 Tr
Şimdi herşey süper oldu.. Çok teşekkür ederim. Evet bende sayarken yanlış saymışım 11 başvuru var ve helal olsun İşlemde ve kabul kelimelerin sonundaki boşluğu ben bir yıl uğraşsam bulamazdım. Gerçekten çok teşekkür ederim.
Rica ederim.

İyi çalışmalar..