tabloya resim ekleyip raporda gösterme

arkadaşlar başlıktaki gibi forma resim eklenebiliyor ama tabloya her kayıt için resim ekleyip bu resmi rapordada göstermek mümkünmü yanıtlarınız için şimdiden teşekkürler.

Excel Vers. ve Dili
2010
sayın aksoyahmet1 bu mümkün senin kolay giriş için kullandığın form resmin dosya uzantısını dataya yani tabloya kaydediyor.
ve sen bunu raporlarda seçmiş olduğun alan için kod yazman gerekecek siz örneğinizi atınız nasıl uygulanacağını gösterelim geçen günlerde sayın modalı kardeşimiz form a resim için örnekler veriyordu oradada bir konu vardı işte o konunun önemi şimdi ortaya çıkıyor resmi forma yapıştırmak değil resmin bulunduğu dosya yol adını kullanarak dataları şişirmeden sadece o yol adının kayıtlı olduğu satıra binaen gösterime geliyor. buda raporda da aynı olacak fakat kodları farklı siz örnek atın örneğiniz üzerinde çalışmayı tarif edelim yoksa bu şekilde kuru kuru laf kalabalığından başka birşey değil. saygılar

gönderiyorum örnek olarak

rapor bölümüne resim yeri eklemeyi düşünüyorum.yardımcı olursanız sevinirim

Excel Vers. ve Dili
2010
raporda resim göstermek

rapor bölümüne resim yeri eklemeyi düşünüyorum.yardımcı olursanız sevinirim
sayın aksoyahmet1 uygulaman düzeltildi işlemler çalışıyor fakat birşey soracağım formun üzerinde bulunan butonların birinde düzeltme yaptım siz artık kalanını kendiniz düzeltin parametre sormasına izin vermenize gerek yok zaten varolan verilerin bulunduğu yerden açıyorsunuz açmak istediğiniz rapor yada formları. iyi çalışmalar

teşekkürler

Çok yteşekkür ederim.başka ne diyim kardeş çok güzel oldu.bişi daha sorayım rapora isim yazdırmadan ve formdaki kişiyi tek olarak rapora çıkmasını nasıl sağladın. her neyse gerçekten sağol.

Excel Vers. ve Dili
2010
şimdi raporu tasarım görünümünde aç ve raporun özellikler bölümünde satırkaynağındaki sorguyu aç ve Adı Soyadı altındaki başvurduğu alana gözat formun üzerinden buton açıldığı için formun üzerindeki adı soyadı neyse o sorgu özerindeki adı soyadı alanına başvuruyor ve başka bir kişi ile karışıklığa mahal vermiyor. okadar. diğerlerini de aynı şekilde yapabilirsin birde butonların senin önizleme ve yazdır diye ayrı ayrı önizleme haricinde bir de yazdır butonuna gerek yok önizleme bölümünden yazdıra bilirsin diğerlerini kaldır. ok

Excel Vers. ve Dili
2010
pardon neyi papıp yapamama konusunu anlamadım galiba senin soruna önceden başkası cevap vermiş ben biraz fransız kaldım dostum kusura bakma
açıkça sor ne istediğini

teşekkürler

sağol kardeş ilgilendiğin için. modalı kardeşimde yardımcı oldu şimdilik halloldu.

Excel Vers. ve Dili
Access
Merhaba,
benzer bir konu hakkında birşey öğrenmek istiyorum. Bir kaç tablodaki, verileri içeren bir rapor oluşturdum. mesela 20 farklı kayıt var raporumda ve bu 20 kayıt için 20 farklı resmi de raporumda görüntülemek istiyorum. Mümkün mü?

Excel Vers. ve Dili
2003 türkçe
mümkün örneginizi ekleseniz daha çok yardımcı oluruz

Excel Vers. ve Dili
Access
rapora resim

Mesela bu basit örnekte, raporlamamda her ismin farklı resmi olsun...gibi

Excel Vers. ve Dili
Access
bu arada yukarıda yapılan bir dosyaya baktım fakat anlayamadım. cevabınızı biraz da açıklamalı yaparsanız sevinirim.