Tabloya Yeni Veri Girildiğinde Mevcut Formül Doğru Çalışmıyor

Excel Vers. ve Dili
2007
MErhabalar.
KOnuyu doğru yeremi açtım emin değilim .Eğer doğru yer değilse şimdiden özürdilerim.

Bir tablo üzerinde işlem yapıyorum .Gelir ve giderler var.Bir çeşit kasa defteri uygulaması yanlız direkt olarak tablo kullanarak yaptım.

Tabloya yeni bir gelir veya gider verisi giriyorum .Mevcut Kasa sütunundaki formüle göre bu yeni girilen veride dahil olmak üzere gelir-gider hesabı yapıp güncel kasa durumunu yazması lazım .Normalde sütunda doğru hesaplama yapılıyor fakat yeni bir satırda veri eklediğimde en son hesapladığı sayıyı yazıyor.Kaç tane yeni veri girersem gireyim en son hesapladığını yazıyor.
Mecburen yeniden sütuna yazdığım formülü aşağı doğru çekerek tüm hücrelere kopyalamak durumunda kalıyorum .

=ETOPLA($B$3:B3;"Gelir";$C$3:C3)-ETOPLA($B$3:B3;"Gider";$C$3:C3)

=TOPLA($F$3:F3)-TOPLA($G$3:G3)

Bu iki formülde aslında işlem olarak yapmak isteidğimi yapıyor.Fakat yeni veri (satır) girince son işlemi tekrarlayıp duruyor.
Bunu nasıl çözebilirim ? Her veri girdiğimde otomatik olarak hesaplama yapılmasını nasıl sağlayabilirim.

Şimdiden teşekkürler

Excel Vers. ve Dili
Excel 2010 , Türkçe
Altın Üyelik Bitiş Tarihi
24.01.2019
selam,
eki inceleyiniz..
Ek te, Gelir-gider takibine örnek olarak 2 Yöntem verilmiştir. Maalesef örnek dosyanız olmadan, mesajınızdan anladığım kadarıyla istenilenin 2. yönteme uygun olduğunu düşünerek eki gönderiyorum.
kolay gelsin...

Son düzenleme: