Tabloyu liste haline getirmek

Excel Vers. ve Dili
Office 365 İngilizce
Altın Üyelik Bitiş Tarihi
20-01-2024
Merhaba,

konu biraz karışık gibi olduğu için tam başlığı bulamadım. Ekteki tabloyu liste haline getirmek istiyorum. Yani örneğin 25x25 profilin farklı kalınlıklarda çeşitleri var ve fiyatları farklı. ben bunları alt alta liste yapmak istiyorum.

A SÜTUNU B SÜTUNU
25x25x1.50 > 15,03
25x25x2.00 > 17,98

gibi. ama bunu yapmanın kolay yolunu bulamadım. toplamda 1000 satırlık bir liste olacak, haliyle tek tek elle çevirmek çok zaman alıyor. bir de liste güncellendiği için bir defa uğraşayım halledeyim diyemiyorum. bunu kolay yoldan halletmenin bir yolu var mı?

Ekli dosyalar

uzmanamele

Uzman
Uzman
Excel Vers. ve Dili
excel 2010
Merhaba

Bu tür bilgiler genelde tablo halinde olmalıdır. Daha kullanışlı ve az yer kaplarlar.
Her profilin her kalınlığı için ayrı bir satır oluşturmak gereksiz ve karışıklığa sebep olur.
Örneğin; 70x70,60x80,50x90,40x100 profillerin her kalınlığı için satır yazacaksınız, tabloda 1 satır yer işgal eden bilgi için 24 satır yazmak mantıklı mı?

Bu tablodan bilgi almak zor diyorsanız İNDİS fonksiyonunu kullanacaksınız.

Excel Vers. ve Dili
Office 365 İngilizce
Altın Üyelik Bitiş Tarihi
20-01-2024
Merhaba

Bu tür bilgiler genelde tablo halinde olmalıdır. Daha kullanışlı ve az yer kaplarlar.
Her profilin her kalınlığı için ayrı bir satır oluşturmak gereksiz ve karışıklığa sebep olur.
Örneğin; 70x70,60x80,50x90,40x100 profillerin her kalınlığı için satır yazacaksınız, tabloda 1 satır yer işgal eden bilgi için 24 satır yazmak mantıklı mı?

Bu tablodan bilgi almak zor diyorsanız İNDİS fonksiyonunu kullanacaksınız.
şöyle ki bunu liste haline getirdikten sonra userform ile bir hesaplama aracı oluşturacağım. userformda combobox'tan ebat seçince yanına liste fiyatını getirmem lazım. bu şekilde tablo halindeyken yapamıyorum.

uzmanamele

Uzman
Uzman
Excel Vers. ve Dili
excel 2010
şöyle ki bunu liste haline getirdikten sonra userform ile bir hesaplama aracı oluşturacağım. userformda combobox'tan ebat seçince yanına liste fiyatını getirmem lazım. bu şekilde tablo halindeyken yapamıyorum.
Merhaba

Siz mevcut tabloyu excelde oluşturun, userform, texbox ve combobox vs ne kullanacaksanız hazırlayın.
Malzeme boyut seçildiğinde satır no bulunur, kalınlık seçildiğinde sütun no bulunur. Kesişim noktası birim fiyattır.
Siz yapamazsanız bile arkadaşlar yardımcı olurlar.