Tarayıcıdan(scanner) forma resim yükleme

Excel Vers. ve Dili
XP TÜRKÇE
hocam teşekkür ederim ama malesef ingilizce bilmiyorum anladığım kadarıyla microsoftun hazır ocx yok bu ocx kurmamız mı gerekiyor

Excel Vers. ve Dili
MS Office 2010 Pro Türkçe
Araçlar-ActiveX Denetimlerinden Kayıt yaptırmanız gerekiyor.

Ondan sonra da ActiveX nesnesi olarak eklenmesi gerekiyor sanırım.

Excel Vers. ve Dili
Sanırım forma resim eklemek sınav kâğıtlarını okutmaya pek yardımı yok. onun için bu işin peşini bırakalım.

Excel Vers. ve Dili
xp
hocam bu konuda babamın fikri şu eğer resimi direk tarayıcıdan alabilirsek üzerinde devam edebiliriz şeklinde babam bu gün işi var bu konuyu benim takip etmemi istedi

Excel Vers. ve Dili
Resim olarak alındıktan sonra resmi işlemek gerekiyor. Bunu da yapacak başka programlar. Onun için önce resim işlendikten sonra sonuçların accesse taşınması gerekir diye düşünüyorum.

İyi çalışmalar

Excel Vers. ve Dili
xp
Doğru haklısınız hocam babam la bir kaç program inceledik tarama işlemi zaten resim olarak tarıyor sonra piksel cinsinden işte şurdaki nokta siyahsa yada beyaz sa şeklinde yada hani action scripte yer tanımı yapıldığıgibi yapılıp sonuçlar accesese döndürülebilir diye düşünüyoruz onun için babamla bir kaç gündür bu konu üzerinde yoğunlaştık bir kaç gün içinde de okul programını örnekler bölümüne koyacağız dieğimiz eğitim için iyibirşeyler yapmak
vatanını seven bir kişinin vatanına en fazla çalşandır düsturu ile hareket ediyoruz