Tarife miktarı otomatik çıkmalı

Excel Vers. ve Dili
işte excel 2003 Türkçe
evde excel 2007 Türkçe
İki sorunum var:
1- Açılan kutuda metin yerine neden rakamlar gözüküyor?
2- Nakliye tarihini, nakliye yerini ve aracını seçince nakliye miktarı otomatik çıksın istiyorum. Yeni tarifeyi girince yeni tarihlere göre otomatik çıkma devam etmeli..
İlgilenen tüm arkadaşlara teşekkürler...

Ekli dosyalar

Excel Vers. ve Dili
MS Office 2010 Pro Türkçe
Sayın blackmonkey,

Açılan kutuların sütun adetini 2 ye Sütun genişliklerini 0cm;2,5cm olarak ayarlayın.

Formunuzda nakliye miktarı alanı yok ne istediğinizi pek anlayamadım.

iyi çalışmalar

Excel Vers. ve Dili
işte excel 2003 Türkçe
evde excel 2007 Türkçe
Teşekkür

Sayın Modalı; ilk sorunumu dediğiniz gibi çözdüm. Teşekkür ederim. İkinci soruyu şöyle anlatayım: nakliye tarife no yerinde nakliye ücreti otomatik çıksın yani ücreti tarife tablosundan alsın istiyorum...

Excel Vers. ve Dili
işte excel 2003 Türkçe
evde excel 2007 Türkçe
2.soruna çözüm arıyorum

İlk sorunu Sayın modalı sayesinde çözdüm ve yeniden ekliyorum... İkinci sorun ise eğer nakliye tarihi tarife tarihinden eşit ve büyükse ve de varış yeri ile aracı tbl_tarifedeki varış yeri ve araca eşitse tarife tablosundaki ücreti yaz diyebilirmiyiz... Sanırım anlaşılır soru sormak daha zor!
İlgilenen arkadaşlara teşekkürler...

Ekli dosyalar

Excel Vers. ve Dili
MS Office 2010 Pro Türkçe
Olur.

DLookUp fonksiyonuyla herşey olur. Ancak deneme olarak bir sorgu oluşturdum, kriterlerinizi girdim hep boş geliyor.

İyi çalışmalar

Excel Vers. ve Dili
işte excel 2003 Türkçe
evde excel 2007 Türkçe
Nakliye ücreti nasıl görünür

2.sorunum çözülemedi. Ücret tarifesi tablomdaki ücret formda ilgili veriler girilince kendiliğinde formda görülebilmeli. Böylece kullanıcı her seferinde ücret ne idi diye listeye baakmamalı ve de yanlış ücret tutarı girmemeli. Yardımlar için teşekkürler..

Excel Vers. ve Dili
2003
ilişkileri tabloyapını düzenledim sorununu çözdüm Tarife tablosuna yalnızca tarifeler yazılmalı.

Ekli dosyalar