tarih arası gün ve saat toplamı

Excel Vers. ve Dili
2007
Altın Üyelik Bitiş Tarihi
25.12.2019
merhaba, ekte iletmiş olduğum listedeki iki tarih arasındaki pazar günleri hariç ve saati mesai dışı saatleri çıkarılarak hesaplama yapmak istiyorum.
ekte bir formül oluşturdum ancak gün ve saat istediğim gibi olmuyor.
Teşekkürler,

Ekli dosyalar

Excel Vers. ve Dili
2007
25.12.2019
Merhaba, bilgi alabilir miyim? teşekkürler,

Ömer BARAN

Uzman
Excel Vers. ve Dili
Office 2013 ( 32 bit ) TÜRKÇE
(18.03.2020) - Uzman olduğu için tarih geçersiz oldu.
Merhaba.

İki tarih arasındaki belli bir gün sayısını bulmak için aşağıdaki konu sayfasına bakınız.
iki tarih arası pazar günlerinin toplamını nasıl bulurum

Soruyu parçalara ayırarak örneklendirmenizde yarar var çünkü net olmayan hususlar var.

►Başlangıç ve bitiş günleri birbirinden farklı iken aşağıdaki durumları netleştirmeniz gerekiyor.
-- Başlangıç ve/veya bitiş tarihleri Pazar gününe denk gelirse ne olacak?
-- Başlangıç saati 08:30 öncesi / 08:30 - 18:00 arası / 18:00 sonrası olacak şekilde farklı durumlara göre ilk gün için saat hesaplaması nasıl yapılacak?
-- Bitiş saati 08:30 öncesi / 08:30 - 18:00 arası / 18:00 sonrası olacak şekilde farklı durumlara göre son gün için saat hesaplaması nasıl yapılacak?
-- Başlangıç ve bitiş günleri için yukarıdaki seçeneklere göre yapılacak iki hesaplamanın toplamı, 18:00 - 08:30 arasındaki fark olan 09:30'dan büyük olursa ne olacak?

►Sonuçta ortalama hesaplattığınıza göre; iki tarih arasındaki Pazar HARİÇ TAM GÜNler için saat hesaplaması yapılması gerekmez mi?
Yani arada kalan tam günlerin herbiri, (18:00 - 08:00 =) 09:30 olarak dikkate alınmamalı mı?

Yukarıda belirttiğim hususları netleştirecek şekilde, yukarıdaki herbir seçeneği kapsayacak örnek veriler üzerinden,
olması gereken sonuçları elle yazıp, bu hesaplamaları nasıl yaptığınızı açıklayarak örnek belgenizi yenilemenizde yarar var sanırım.

Sorunuzu bunlara göre netleştirirseniz ben veya başka bir üye çözüm önerisinde bulunacaktır diye düşünüyorum.
.

Excel Vers. ve Dili
2007
25.12.2019
Teşekkürler, belirmiş olduğunuz sayfadan faydalanarak sorunu çözdüm. :)