Tarih bazlı kar zarar grafikleri

Excel Vers. ve Dili
Excel 2007 Türkçe
Selamlar,

Tarih bazlı bir grafiğim var. Bu grafikte (+) olan kısım kârımı, (-) olan eksen ise zararımı gösterebiliyor. Fakat eksen etiketlerinde zarar olan kısmı "-150.000TL" olarak görmek yerine "150.000" olarak görmek istiyorum.

Böyle birşeyi yapmak mümkün müdür? En azından ikinci bir eksen tanıtarak bu yapılabilir mi? Yardımcı olursanız sevinirim.

İyi çalışmalar.

Not: Bu arada bu kadar kârım zararım yok, ticaretle en ufak bir işim yok. Problemi daha basit anlatabilmek için bu şekilde yazdım :)

Excel Vers. ve Dili
Excel 2010 , Türkçe
Altın Üyelik Bitiş Tarihi
24.01.2019
selam,
grafiğinizde Y eksenini seçin Mouse sağ tuş ile bastığınızda
Eksen Biçimlendir
Sayı
biçim Koduna
#.##0;[Siyah]#.##0
ifadesini kopyalayın ya da yazın Ekle ye basın.
Eksendeki Eksi değerler eksi işaretleri olmadan yazılacaktır. Siyah değil de Mavi , Kırmızı yazabilirsiniz..

NOT : Eksendekileri düzenlediniz. Grafikte Verilerin değerlerini (Veri etiketleri) görmek istediğinizde hala EKSİ değerler görünecektir. Bunun için de değerleri seçip Veri Etiketleri biçimlendir ve Sayı ile yukarıdaki işlemi tekrar edin..

Excel Vers. ve Dili
Excel 2007 Türkçe
selam,
grafiğinizde Y eksenini seçin Mouse sağ tuş ile bastığınızda
Eksen Biçimlendir
Sayı
biçim Koduna
#.##0;[Siyah]#.##0
ifadesini kopyalayın ya da yazın Ekle ye basın.
Eksendeki Eksi değerler eksi işaretleri olmadan yazılacaktır. Siyah değil de Mavi , Kırmızı yazabilirsiniz..

NOT : Eksendekileri düzenlediniz. Grafikte Verilerin değerlerini (Veri etiketleri) görmek istediğinizde hala EKSİ değerler görünecektir. Bunun için de değerleri seçip Veri Etiketleri biçimlendir ve Sayı ile yukarıdaki işlemi tekrar edin..
Sayın sakman desteğiniz için çok teşekkürler. Dediğiniz gibi yapıp negatif değerleri gizleyebiliyorum.

Peki grafiklere veri etiketi eklediğimde sıfır olan değerleri tek tek silmeden otomatik olarak gizleme gibi bir şansım var mıdır?

Excel Vers. ve Dili
Excel 2010 , Türkçe
Altın Üyelik Bitiş Tarihi
24.01.2019
Ornek dosya eklerseniz ne yapilabilinir bakariz