tarih biçimlendirme

Excel Vers. ve Dili
OFİS 365 TR
merhaba, ekli dosyada tarihlerimi kopyalarken değerleri dediğimde sayı verisi olarak hata alıyorum. biçok yol denedim tarih sayı formülü verileri sutuna dönüştür birleştir olmadı kısa bir yolu var mı acaba ?

Ekli dosyalar

Excel Vers. ve Dili
2016&2019&2021 TR
Yapıştırdığınız alanı, hücre biçimlendirden TARİH yaptığınızda sorun çözülmüyor mu?

Excel Vers. ve Dili
OFİS 365 TR
accsess veri tabanı bu veriyi kabul etmiyor. değer yapıştır dediğimizde çıkan tarihler accsessten excele çekilen tarihler. boşlukları doldurdum tekrar accsese atamıyorum kabul etmiyor.

Excel Vers. ve Dili
2016
Cep telefonundan yazıyorum.
Veriyi tarihe çevirmek için,
Peki Userformda textbox içine yazdığımız mesela 11.02.2019 tarihini ilgili hücreye yazdırırken 11 Şubat 2019 Pazartesi şeklinde yazması için nasıl bir yol izlemeliyiz?

(Hücrede biçimlendirme yapsam dahi, textbox içine yazdığım şekilde 11.02.2019 olarak kaydediyor. Hücre biçimlendirmesi işe yaramıyor.)

Excel Vers. ve Dili
OFİS 365 TR
ömer bey güzel oldu ellerinize sağlık. ama istediğim gibi olmadı.ekli dosyada tarihleri seçip yan sutuna kopyala yapıştır özelliğinden sadece değerleri kısmını yapıştırdığımda hem tarih hem sayı veriyor. accsess veri tabanı kabul etmiyor bu veriyi. dosyayı açabilseydiniz keşke bazı hücreler tarih bazı hücreler sayı veriyor. bu sayı verisinin tarih biçimlemesinden yok etsemde accsess bu veriyi kabul etmiyor. değerleri yapıştır dediğimde mutlaka tarih çıkmalı.

Excel Vers. ve Dili
OFİS 365 TR
makro da olur yardımcı olursanız sevinirim....

Ömer BARAN

Uzman
Excel Vers. ve Dili
Office 2013 ( 32 bit ) TÜRKÇE
Yine cep telefonundan yazıyorum.
Verinin yazılacağı sütunu bütün olarak istediğiniz şekilde biçimlendirmişseniz; Textbox tan aktarma sırasında Cells(.., ....) = CDate(Textbox1.Text) şeklinde deneyiniz.
Halledemezseniz, cevabımın altındaki İMZA bölümündeki açıklamalar doğrultusunda hazırlayacağınız bir örnek belge ekleyin.

Haluk

𐱅𐰇𐰼𐰚
Excel Vers. ve Dili
64 Bit 2010 - İngilizce
+
Google Sheets
+
JScript
ömer bey güzel oldu ellerinize sağlık. ama istediğim gibi olmadı.ekli dosyada tarihleri seçip yan sutuna kopyala yapıştır özelliğinden sadece değerleri kısmını yapıştırdığımda hem tarih hem sayı veriyor. accsess veri tabanı kabul etmiyor bu veriyi. dosyayı açabilseydiniz keşke bazı hücreler tarih bazı hücreler sayı veriyor. bu sayı verisinin tarih biçimlemesinden yok etsemde accsess bu veriyi kabul etmiyor. değerleri yapıştır dediğimde mutlaka tarih çıkmalı.
Access dosyasında ilgili alan biçimi nedir bilmiyorum ama, bence Excel dosyasındaki tarihleri ilk önce "Metin" olarak "dd.mm.yyyy" biçiminde elde ettikten sonra, bunları Access dosyasına yapıştırmayı deneyin.

Bunun için aşağıdaki kodu çalıştırıp, "C" sütununda elde edilen verileri kullanıp bir deneme yapın....

.

Ekli dosyalar

Excel Vers. ve Dili
OFİS 365 TR
teşekkürler haluk bey bende accsess veri tabanına metin formatında aktardım. tekrar çektim veriyi istediğim şekilde oldu kopyala yapıştır yaptığında değerler dediğimde tarih verdi :) bu veriyi tekrar tarih formatında accsess veri tabanına aktaracağım çok sağolun. :)