Soru Tarih değişince on saniye bekleme ve beklerken ''LÜTFEN BEKLEYİN'' mesajı verme

Excel Vers. ve Dili
Turkce
Arkadaşlar merhaba,
Excelde bir rapor hazırladım. 4 sayfadan oluşmakta ilk sayfa kapak sayfası ; buradaki butonları kullanarak diğer sayfalara geçiş yapabiliyor.
1 !e basında 1. safya 2'ye basında 2. sayfa.... gibi.

*Kapak sayfasındayken 1 e tıkladığımda 4 saniye beklemesini beklerken ''LÜTFEN BEKLEYİN'' yazısı ve yanında da fotoğrafımı koymaya çalışıyorum.(ve 2,3,4 sayfalarda aynı şekilde)

**Sayfadakai veriler gizlediğim başka bir sayfadan verileri alıyor. Tarih değişince bu verilerde ona göre değişiyor. Bu tarihi değiştirince 4 saniye beklemesini beklerken ''LÜTFEN BEKLEYİN'' yazısı ve yanında da fotoğrafımı koymaya çalışıyorum.

yapmak istediğim bu. Yardımcı olabilecek arkadaş varsa çok sevinirim. Çok muazzam bilgiye sahip değilim excel de ama yardımcı olacak varsa gerçekten çok sevinirim.

tamer42

Destek Ekibi
Destek Ekibi
Excel Vers. ve Dili
Office 2013 İngilizce
Arkadaşlar merhaba,
Excelde bir rapor hazırladım. 4 sayfadan oluşmakta ilk sayfa kapak sayfası ; buradaki butonları kullanarak diğer sayfalara geçiş yapabiliyor.
1 !e basında 1. safya 2'ye basında 2. sayfa.... gibi.

*Kapak sayfasındayken 1 e tıkladığımda 4 saniye beklemesini beklerken ''LÜTFEN BEKLEYİN'' yazısı ve yanında da fotoğrafımı koymaya çalışıyorum.(ve 2,3,4 sayfalarda aynı şekilde)

**Sayfadakai veriler gizlediğim başka bir sayfadan verileri alıyor. Tarih değişince bu verilerde ona göre değişiyor. Bu tarihi değiştirince 4 saniye beklemesini beklerken ''LÜTFEN BEKLEYİN'' yazısı ve yanında da fotoğrafımı koymaya çalışıyorum.

yapmak istediğim bu. Yardımcı olabilecek arkadaş varsa çok sevinirim. Çok muazzam bilgiye sahip değilim excel de ama yardımcı olacak varsa gerçekten çok sevinirim.

Fotograf eklemek için UserForm kullanmadan çözüm olamaz diye düşünüyorum.

Msgbox ile çözüm isterseniz aşağıdaki kodu kullanabilirsiniz. (4000, 4 saniye demektir, bunu istediğiniz gibi düzenleyebilirsiniz)

Kod:
    Private Declare PtrSafe Function MsgBoxTimeout _
        Lib "user32" _
        Alias "MessageBoxTimeoutA" ( _
            ByVal hwnd As LongPtr, _
            ByVal lpText As String, _
            ByVal lpCaption As String, _
            ByVal wType As VbMsgBoxStyle, _
            ByVal wlange As Long, _
            ByVal dwTimeout As Long) _
    As Long

Sub btnMsgbox()

Call MsgBoxTimeout(0, "LÜTFEN BEKLEYİN !!!", "Excel", vbInformation, 0, 4000)

End Sub

Orion1

Uzman
Uzman
Excel Vers. ve Dili
Win7 Home Basic TR 64 Bit

Ofis-2010-TR 32 Bit
Alternatif.
4 dakka sonra kapanıyor.:cool:
Kod:
Msg = CreateObject("WScript.Shell").Popup("LÜTFEN BEKLEYİNİZ", 4, "UYARI")

Excel Vers. ve Dili
Turkce
Hızlı yanıtlarınız için teşekkür ederim. Fakat sanırım başarılı olamadım. Mesela il fotoda 1 e basında 4 sabiye bekleyip 1 nolu sayfaya gidecek beklerken Kurlar geliyor bekleyin... deki gibi fotolu mesaj gelecek.. 2. fotoda ise tarih değişince aynı fotolu mesaj gelecek.. yardımlarınız için şimdiden teşekkür ederim