Tarih Değiştiğinde Her Şey Değişsin İstiyorum

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Excel Vers. ve Dili
Microsoft 2010
Türkçe
Değerli Exel kullanıcısı arkadaşlar. sizlere bir sorum olacak.

Ben bir nöbet çizelgesi hazırlıyorum. Bu çizelgede gündüz vardiyası ve gece vardiyasında olan personelin isim listesi bir sayfada, nöbet çizelgesi ise diğer sayfada bulunuyor.

Nöbet çizelgesinde bulunan 01.01.2017 olan tarih kısmında değişiklik yaptığımda "örneğin: tarihi 02.01.2017 yaptığımda" nbet çizelgesindeki isimler, isim listesinin bulunduğu diğer sayfadaki gündüz ve gece vardiyasındaki isimler olsun istiyorum.

Daha açık anlatmak gerekirse. mesela 01.01.2017 de nöbetçi güvenlik şefliğine gündüz vardiyasında ali ve Mehmet geliyor, gece vardiyasında murat ve mert geliyor diyelim. sayfa 2 de nöbet çizelgesi kısmında tarihi 02.01.2017 yaptığımda gündüz ve gece vardiyasına gelen isimleri 1. sayfadaki 02.01.2017 tarihli satırda bulunan isimler olsun istiyorum. bunu nasıl yapabilirim?

https://www.dosyaupload.com/ijkT

Son düzenleme:
Excel Vers. ve Dili
Microsoft 2010
Türkçe
Üstadım size nasıl teşekkür edeceğimi bilmiyorum. Allah razı olsun. Tam istediğim gibi olmuş. Emeğinize sağlık.
Çok çok teşekkürler.

Excel Vers. ve Dili
Excel 2016
Türkçe 64 BIT
Altın Üyelik Bitiş Tarihi
25-07-2023
Konu başlığına ithafen
"
Tarih Değiştiğinde Her Şey Değişsin İstiyorum
"
Evet Ben de istiyorum ama maalesef hayat excel gibi değil :(((

Not: Yazdığım yazının konu ile ilgisi yok, ama yazmaktan kendimi alamadım.

Excel Vers. ve Dili
Microsoft 2010
Türkçe
Üstadım (turist) size tekrar bir sorum olacak. Nöbet listesinde boş bıraktığım yerler, nöbet çizelgesinde "0" görülüyor. boş bırakılan satırda sıfır yazmasında boş kalsın istiyorum. bunun için ne yapmam gerekiyor?

https://www.dosyaupload.com/9Ve7

turist

Destek Ekibi
Destek Ekibi
Excel Vers. ve Dili
2013 64Bit
English
Excel'in yerleşik Seçeneklerinden,
Seçenekler/Gelişmiş kısmından, aşağılara doğru,
"Değeri sıfır olan hücrelerde sıfır göster" yanındaki kutucukta bulunan "onay" işaretini kaldırın.(silin)

Excel Vers. ve Dili
Microsoft 2010
Türkçe
Üstadım bu kolay uygulanabilir bilgi ve yardımınız içinde çok teşekkürler.

Excel Vers. ve Dili
Microsoft 2010
Türkçe
Üstadım çok oluyorum ama kusura bakmayın lütfen. Yolladığınız düzenlemeye bazı eklemeler yapmam gerekti fakat sheet kısmında sorun oldu ve ekleme yaptığım nöbet yeri ve sütunlarına indis ile başlayan formülünüzü asıl yaptığınızı bulamadım. Sizden ricam ekte bulunan nöbet listesini daha önceki gibi tarih değiştiğinde isimler değişecek şekilde yapabilir misiniz? Umarım çok vaktinizi almıyorumdur. Şimdiden Allah Razı olsun.

https://www.dosyaupload.com/5Jie

turist

Destek Ekibi
Destek Ekibi
Excel Vers. ve Dili
2013 64Bit
English
Sayın @esenboğa1,
Yeni dosyanızda(eskisinde de olduğu şekilde) göreceğiniz gibi, Sheet1 isimli bir sayfa oluşturulmuş ve bu sayfada "Nöbet" sayfasındaki başlıklarda yer alan görev yeri tanımları ile, "Çizelge" sayfanızdaki görev yeri tanımları eşleştirilmiştir.(Bu eşleşme İNDİS formülünde kullanılacaktır)
Ayrıca "Çizelge" sayfasında saat formatının uyumluluğu sağlamak (08.30 ve 08:30 farklı) ve Sheet1 deki eşleşenlerin adreslerini bulmak amacıyla yardımcı sütunlara bilgiler girilmiştir.(N,O ve S,T sütunları)
Daha sonra, "Çizelge" sayfasındaki formülle isimlerin yazdırılacağı "birleştirilmiş" hücreler açılmış, ve İNDİS "Dizi Formülü" yazılmıştır.
Bunun nedeni; birleştirilmiş hücreye "Dizi Formül" yazılamaz.
Bütün hücreler bu şekilde açılarak dizi formüller yazıldıktan sonra, tekrar birleştirilmiştir.
N ile T arası sütunlar da gizlenmiştir.(Görüntü sadeliği için)
Bütün bu işlemler, "Nöbet" ve "Çizelge" sayfa yapılarının değiştirilmeden, belki de dolaylı çözümünü bulmak içindir.
Tabiidir ki; sayfa yapıları , hücrelerin, başlıkların, tablonun şekli değiştirilerek de farklı bir çözüm üretilebilir.
Dosyanızın Linki
Umarım, bu haliyle işinize yarar.İyi çalışmalar dilerim.

Excel Vers. ve Dili
Microsoft 2010
Türkçe
:giggle: Üstadım size ne kadar teşekkür etsem de az olur.
(y)Siz benim işimi çözdünüz Allah ta sizin sıkıntılarınızı çözsün. Eksik olmayın (y)

turist

Destek Ekibi
Destek Ekibi
Excel Vers. ve Dili
2013 64Bit
English
Sağolun

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...