Soru Tarih formatı hatası

Excel Vers. ve Dili
EXCEL VBA
Altın Üyelik Bitiş Tarihi
04-10-2023
Merhaba,

Ekte yer alan dosyamda görüleceği gibi tarih kısmını gün ay yıl şeklinde girilecek şekilde yaptım. Verilerimi sheetlerde kaydedip listboxta listeletiyorum. Kayıt gün ay yıl şeklinde("dd.mm.yyyy") kaydediyor. Shette ve listboxta kayıt sonrası gün ay yıl şeklinde gösteriyor fakat programda arama yaptırınca (Ara Formunda) veya programı kapatıp başka zaman tekrar girdiğimde ay gün yıl şeklinde göstermeye başlıyor kayıtların tarihlerini. Bunun sebebini bir türlü çözemedim yardımcı olursanız sevinirim.

Teşekkürler.

Ekli dosyalar

Excel Vers. ve Dili
EXCEL VBA
04-10-2023
Arama Kodlarım aşağıdaki gibidir. Aramadan sonra kayıtlı tarih formatı ay gün yıl seklinde değişiyor. Normalde gün ay yıl şeklinde kaydediyorum. CLng veya CDate den mi kaynaklanıyor acaba hatam? Yardımcı olursanız çok mutlu olurum çözemedim sorunu :(

Private Sub CommandButtonGirisAra_Click()

Sheets("Giris").Select
Columns("A:L").Select
Selection.AutoFilter
If OptionButtonFirmaAdiIle.Value = True Then
ActiveSheet.Range("$A$1:$L$10000").AutoFilter Field:=5, Criteria1:="=*" & TextBox_GirisFirmaAdiAra & "*"

ElseIf OptionButtonProjeAdiIle.Value = True Then
ActiveSheet.Range("$A$1:$L$10000").AutoFilter Field:=6, Criteria1:="=*" & TextBox_GirisProjeAdiAra & "*"
End If

ActiveSheet.Range("$A$1:$L$10000").AutoFilter Field:=11, Criteria1:= _
">=" & CLng(CDate(TextBox_GirisBaslangicTarihi.Value)), Operator:=xlAnd, Criteria2:="<=" & CLng(CDate(TextBox_GirisBitisTarihi.Value))
Sheets("GirisArama").Range("A2:L10000").Clear
Sheets("Giris").Range("A2:L10000").SpecialCells(xlCellTypeVisible).Copy Sheets("GirisArama").Range("A2")

Selection.AutoFilter
Range("A1").Select
Sheets("Giris").Activate
End Sub

Excel Vers. ve Dili
EXCEL VBA
04-10-2023
ÖR: 07.12.2022 olan tarih 12.07.2022 olarak değişiyor. Konu biraz acil yardımcı olabilirseniz sevinirim.