tarih ile ilgili bir Sorgu

arkadaşlar kullanıcı veri girmeden sorgunun yalnızca o ayki veriler ile ilgili sonuc vermesi için ne yapmam gerekli. Yani ekim ayında ekim aynının bilgileri gelecek kasım ayında kasım ayının bilgileri gelecek. Kullanıcı belirtmiyecek bunu. İlgilenen arkadaşlara şimdiden teşekkürler.

Excel Vers. ve Dili
2010
sayın ilkmohikan
anladığım kadarıyla siz işlem yaparken size bilgiverecek bir sorgu istiyorsunuz

öncelikle hangi tablodan bilgi alacaksanız
1. sorgu aylar için her ay için bir sorgu oluşturup
daha sonra ilişkilendiriniz asıl tablo ile bu sorguları
2. işlem yaptığınız formun alt form olarak bu birleştirdiğiniz sorguyu eklersiniz yada bir makro zinciri oluşturunuz. ardından
3. bu aşamada ise formunuzun [olayyordam] ını yazmanız gerekmektedir. kodlarla çözersiniz
siz yinede soruyu sorarken örneğinizi ekleyiniz ve neyi nereden yaptıracağınızı belirtiniz ben tahmini yazdım fakat ezbere oldu galiba.
kolay gelsin

sayın ilkmohikan
anladığım kadarıyla siz işlem yaparken size bilgiverecek bir sorgu istiyorsunuz

öncelikle hangi tablodan bilgi alacaksanız
1. sorgu aylar için her ay için bir sorgu oluşturup
daha sonra ilişkilendiriniz asıl tablo ile bu sorguları
2. işlem yaptığınız formun alt form olarak bu birleştirdiğiniz sorguyu eklersiniz yada bir makro zinciri oluşturunuz. ardından
3. bu aşamada ise formunuzun [olayyordam] ını yazmanız gerekmektedir. kodlarla çözersiniz
siz yinede soruyu sorarken örneğinizi ekleyiniz ve neyi nereden yaptıracağınızı belirtiniz ben tahmini yazdım fakat ezbere oldu galiba.
kolay gelsin
ilginize teşekkür ederim. Ancak her ay için sorgu oluşturmak 5 senelik bilgileri düşünürseniz 60 tane sorgu yapar. Ayrıca istedigim bu sorguların mudahale edilmeden bir sonraki örnegin kasım ayına girdigimizde yalnızca o ayın verilerini çağırması. Veritabanını dizayn ettikten sonra asp ile web sayfasında kullanılacak. Yani web master ın tekrar tekrar mudahale şansı olmadan tüm işlemlerin dinamik olması gerekiyor. Umarım sorunumu anlatabilmişimdir. En basitinden 2005 mayıs ayında kayıt olanlar diye bir sorguyu nasıl yazarım.

Teşekkür ederim dosya için [Month(Date())] şekline getirdigimde sorguyu istedigim aydan veri cekebiliyorum ancak bu işlem otomatige alınabilirmi. Yani bu ay yaptıgımda sorguda bana 2006 nın 11. ayının verilerini önümüzdeki ay yaptıgmda ise 2006 nın 12. ayının verilerini otomatik olarak nasıl getirebilirim.
Edit: :) dikkat etmeden yazmışım sen dosyayı attıgında 10. aydaydık ve 10ayın verilerine kadar yazmışsın içeriği o yüzden boş geliyordu. 11.2006 dan bikaç veri girince kayıtlar geldi. Tekrar teşekkür ederim büyük yardımı oldu.

Son düzenleme: