tarih ile ilgili sorun

Excel Vers. ve Dili
excel 2003-türkçe
excel syfasındaki tarihleri birleştir fonksiyonu ile bikaç hücre ilee beraber başka bir sayfaya aktarmak isityorum fakat birleştirirken tarih üzer,ne tıkladıgım zamam tarihi tarih olarak değilde farklı sayılar şeklinde alıyor buunutarih olarak diğer syfaya nasıl albilirim acaba

Excel Vers. ve Dili
XP - Türkçe
Merhaba

Excelde her tarih belirli bir rakama karşılık gelmektedir.Ancak bu değerlerin bulundukları hücrelerin biçimlerini tarih biçimine çevirirseniz o zaman tarih gözükecektir.
Bu durumda birleştir formulunu kullandığınızda normal olarak hücrelerdeki tarihlere temel oluşturan rakamları sizin karşınıza koyacaktır.Bu durumu engellemek için ise :
B1 hücresinde 15.09.2006 ve C1 hücresinde ise 05.09.2006 olduğunu varsayarak A1 hücresine de
=YEAR(B1)&"."&MONTH(B1)&"."&DAY(B1)&"-"&YEAR(C1)&"."&MONTH(C1)&"."&DAY(C1)
formulu yazdığımızda görüntü
2006.9.15-2006.9.5
şekilde olacaktır istediğiniz yapabilmek için aklıma gelen basit bir çözüm
kolay gelsin.
YEAR = YIL
MONTH = AY
DAY = GUN

Excel Vers. ve Dili
excel 2003-türkçe
tşk

arkadaşlar ilginiz için teşekkürler fakat ben anlatma kabiliiyeti eksikşliğinden dolayı yanlış anlaşılsım şuan dosyayı eke koydum orda syfa 1 deki irsaliye tarihi ve sevk tarihini sayfa 2 deki irsaliye tarihi ve sevk tarihi altına sonundada noktalı virgül olacak şekilde almak istiyorum ilk sayfadaki çıktı yı muhasebe progdan excele atıyorum onuda foksıyonlar ve makro yardımıyla 2 sayfaya alıp bir kalıp haline getirmek istiyorum sayfa1 birden fazla satırda olabiliyor bunu alırkende sadece tarihlerde problem oluyor daha sonra bu sayfayı text olarak kaydedip internetten bi siteye upload yaıyorum onun için 2 syfadaki butun hucrelerin bitiminde ; olması gerekiiyor 1 sayfadaki tarihleri 2 sayfaya sonlarında noktalı virgül ile alabilirsem problem çözülecek kusura bakmayın biraz kafa şişiriyorm ama yapmadın yardım eden herkese şimdiden teşekkürler

Excel Vers. ve Dili
excel 2003-türkçe
çok teşekkürler çok güzel olmuş ellerinize sağlık