Soru tarih saat fonksiyonu ve diğer konular

Excel Vers. ve Dili
office 16,ing
Merhabalar ;

Bir excel dosyam var 0 girişi, 1 ise çıkış kayıtlarını ifade ediyor.Buradaki saatlere göre çalışma saatlerini bulmak istiyorum ama biraz karmaşık içeri nasıl örnek exceli yükleyip anlatabilirim sizlere yardımcı olabilir misiniz ? sanırım yazarak anlatamayacağım.

Şimdiden çok teşekkür ederim.

ÖmerFaruk

Destek Ekibi
Destek Ekibi
Excel Vers. ve Dili
Microsoft 365 Tr-64
Dosyanızı
dosya.upload
dosya.co

gibi sitelere yükeleyerek indirme linkini paylaşabilirsiniz.

Excel Vers. ve Dili
office 16,ing
Tekrar merhaba inceleme fırsatı bulabildiniz mi ? Biraz acil gerekli de ,kusura bakmayın.

ÖmerFaruk

Destek Ekibi
Destek Ekibi
Excel Vers. ve Dili
Microsoft 365 Tr-64
Dosyanıza bakınca bir şey anlıyorum ama tahminde bulunmak istemiyorum.

Verdiğiniz tablonun hangi sütun ya da sütunlarını ya da farklı bir sayfa kullanmak istiyorsanız o bölgeye bulmak istediğiniz sonuçları da yazar mısınız?
Veya
Tam olarak ne yapılmasını, hangi durumda hangi şartlarda hangi kısıtlarla ne yapılmasını istiyorsanız açıklayın.

İşiniz çok acil olduğu için sonuca hızla varmak lazım. O sebeple sizi zorluyorum.

ÖmerFaruk

Destek Ekibi
Destek Ekibi
Excel Vers. ve Dili
Microsoft 365 Tr-64
F2 için kopyalayıp aşağı doğru çoğaltabilirsiniz.
=EĞER(1*D2=0;"";C2+E2-C1-E1)

Özellikle 19 mart tarihinde tek bir çalışma saati istemişsiniz ancak şart olarak aynı tarihse demişsiniz.

Mesela çalışan
4.09.2021 tarih saat 20:00 da gelmiş (işe gecikmiş)
4.09.2021 tarih 23:59 dışarı çıkmış ( vardiyası bitmiş)
5.09.2021 tarih 00:02 de içeri girmiş ( yöneticisi vardiyaya kalmasını ya da fazla mesai yapmasını istemiş)
5.09.2021 tarih 04:30 da dışarı çıkmış (fazla mesaisi bitmiş)

Gördüğünüz üzere aynı ayın 19unda olduğu gibi girmiş çıkmış girmiş çıkmış. Ama birisi ayın 4 ünde birisi 5 inde.
Her bir çıkışta içeride kaldığı saati hesaplamak bence daha düzgün. Ama karara sizin.

Verdiğim formül her bir çıkışta içeride kaldığı saati hesaplıyor
Tabiki verilerinizin sıralamasının doğru olduğunu kabul ederek.

Excel Vers. ve Dili
office 16,ing
Teşekkür ederim bazılarını karşılasa da , genel olarak olmadı malesef . Ben biraz daha uğraşayım teşekkür ederim destekleriniz için.