tarih yardımı

Excel Vers. ve Dili
office 2007 tr
arkadaşlar meraba be arç sigortalarıyla uğraşan bi acenteyim ben bi tablo hazırladım bu tabloya sigortalı ve poliçe bilgileri giriyorum(örnek: adı soyadı plaka başlama ve bitiş tarihleri vs gibi) şimdi diyelimki b1 başlama tarihi 01-01-2005 b2 ise bitiş tarihi b2 hücresine =b1+365 formülünü girdim tarihi otomatikman bir yıl sonrasına atıyor;
benim istediğim bu tarihleri girerken 01-01-2005 diye ayırarak girmek yerine 01012005 olarak girdiğimde otomatik ayıracak şekilde nasıl ayarlarım;
2-b2 hücresindeki tarihin geldiğinde veya bir iki gün öncesinde beni uyarabilmesi mümkünmü.
ben bu listeyle aynı zamanda müşteri takibi için kullanıyorum yani poliçe vadesi yaklaştığında müşteriye haber veriyorum cezalı şekilde sigorta primi ödememesi için kolay gelsin

Haluk

Özel Üye
Excel Vers. ve Dili
64 Bit 2010 - İngilizce
+
Google Sheets
+
JScript
Altın Üyelik Bitiş Tarihi
SAYGILI' Alıntı:
tarihleri girerken 01-01-2005 diye ayırarak girmek yerine 01012005 olarak girdiğimde otomatik ayıracak şekilde nasıl ayarlarım;
Sözkonusu hücreleri seçtikten sonra, aşağıdaki resimde belirtildiği gibi hücreleri biçimlendirin...

Resimdeki Type (Tip) kutusuna 00 - 00 - 0000 yazıp, pencereyi onaylamanız yeterlidir.

Edit: Ancak, hücredeki değeri tarihsel aritmatik işlemlerde kullanamazsınız.

Excel Vers. ve Dili
office 2007 tr
ilgin ve alakan iin teşekkürler formül kullanmadığım yerlerde rahatlık ve kolaylık sağlıyor
ikinci isteğim hakkında bi fikrin varmı yardımcı olursan sevinirim
saygılar

Levent Menteşoğlu

Administrator
Yönetici
Admin
Excel Vers. ve Dili
Excel 2010-32 bit-Türkçe
Excel 365 -32 bit-Türkçe
Ã?rneğin C2 hücresine aşağıdaki formülü yazın,Poliçe tarihinden 2 gün önce uyarı mesajı verecektir.

=EÐER(BUGÜN()=B1-2;"POLİÇE VADESİ YAKLAÞIYOR";"")

X

xxrt

Misafir
2-b2 hücresindeki tarihin geldiğinde veya bir iki gün öncesinde beni uyarabilmesi mümkünmü.
Sigortacılık eski mesleğimdir,8 Yıl bu iş ile Uğraştım.Tali acenta olduğum halde Sigorta Þirketimiz tüm poliçelerime ait müşterilerime hatırlatma mektubu gönderiyordu..
Þimdi bu uygulamayı yapmıyorlar herhalde.
Pratik olarak Zamanlanmış Görevlerle bu işi yapabilirsiniz..Makrolar Excelin açılması ile çalışırlar/çalıştırılabilirler.

Excel Vers. ve Dili
office 2007 tr
leventm' Alıntı:
Ã?rneğin C2 hücresine aşağıdaki formülü yazın,Poliçe tarihinden 2 gün önce uyarı mesajı verecektir.

=EÐER(BUGÜN()=B1-2;"POLİÇE VADESİ YAKLAÞIYOR";"")[/quote
kardeş teşekkür ederim ellerine sağlık çok yardımcı oldun

Excel Vers. ve Dili
office 2007 tr
xxrt' Alıntı:
Sigortacılık eski mesleğimdir,8 Yıl bu iş ile Uğraştım.Tali acenta olduğum halde Sigorta Þirketimiz tüm poliçelerime ait müşterilerime hatırlatma mektubu gönderiyordu..
Þimdi bu uygulamayı yapmıyorlar herhalde.
Pratik olarak Zamanlanmış Görevlerle bu işi yapabilirsiniz..Makrolar Excelin açılması ile çalışırlar/çalıştırılabilirler.
bir meslektaş olarak yardımın için ayrıca teşekkür ederim ama artık şirketler takip etmiyor acenteler yapıyor bu işi süreki büyüyen bu pazarda yerinizi kaybetmemeniz ve sizinde berabar büyümeniz için artık bunları yapmak zorundayız bide artık müşteri ki işini daha kolaylaştırırsa onu tercih ediyor

bu arada bi sorum olucak. bu uyarı rekli olarakda çıkabilirmi günü gelince.

Excel Vers. ve Dili
office 2007 (excel2007)English işte
office 2003 (excel2003)
Türkçe evde
ddogen' Alıntı:
bu arada bi sorum olucak. bu uyarı rekli olarakda çıkabilirmi günü gelince.
koşullu biçimlendirme yapabilirsin
biçim\ koşullu biçimlendirme de
hücre değerini POLİÇE VADESİ YAKLAÞIYOR olarak yaz ve renkleri seç
kolay gelsin