tarihe göre autofilter işlemi

Excel Vers. ve Dili
MSofis 2003 türkçe
sayın arkadaşlar ,değerli hocalarım
B sütununda bulunan tarihleri autofilter ile textbox1 e ve textbox2 e yazdığım tarihe göre süzdürmeyi başaramdım.
trh1 =CDate(textbox1.value)
trh2 =CDate(textbox2.value)

[a2] autofilter 2, CDbl(trh1),xland, CDbl(trh2)

şeklinde yazınca iki tarih arasını süzüyor

Sadece bir tarih süzmek istediğmde textbox1 e göre

[a2] autofilter 2, CDbl(trh1),xland yada
[a2] autofilter 2, CDbl(trh1) şeklinde yazınca hiç bir şey süzmüyor

makro kaydet ile "03.07.2007" yi süzdürüyorum.
autofilteri kapatıp ,kaydedilen makroyu çalıştırıyorum yine bir şey süzmüyor işin içinden çıkamadım. Yardımlarınız için teşekkürler.

Excel Vers. ve Dili
MSofis 2003 türkçe
iki tarih arası süzme satırı aşağıdaki gibi olacaktı ilk yazdığımda eksik yazmışım
[a2] autofilter 2, ">=" & CDbl(trh1), xlAnd, ">=" & CDbl(trh2)

Levent Menteşoğlu

Administrator
Yönetici
Admin
Excel Vers. ve Dili
Excel 2010-32 bit-Türkçe
Excel 365 -32 bit-Türkçe
[a2] autofilter 2, CDbl(trh1),xland yada
[a2] autofilter 2, CDbl(trh1) şeklinde yazınca hiç bir şey süzmüyor
Aşağıdaki gibi deneyin.

Kod:
[a2].autofilter 2, ">=" & CDbl(trh1)
makro kaydet ile "03.07.2007" yi süzdürüyorum.
autofilteri kapatıp ,kaydedilen makroyu çalıştırıyorum yine bir şey süzmüyor işin içinden çıkamadım. Yardımlarınız için teşekkürler.
Bu gayet doğal çünkü Excel tarihleri sayısal bir değer olarak algılar, bu sebeple tarihi sayısal değere çevirerek süzme yapmanız gerekir. Zaten yukarıdaki koddaki Cdbl fonksiyonu kullanılmasının amacıda budur.

Excel Vers. ve Dili
MSofis 2003 türkçe
Sayın Leventm
cevap verdiğiniz için teşekkür ederim.Önerinizi denedim istenilen tarih ve tarihten büyük olanlar listeleniyor
ben sadece istenilen tarihi süzmek istedim
[a2].autofilter 2, "=" & CDbl(trh1)
Şeklinde yazdım yine süzülen birşey olmadı.sadece süzme okları ve sütun başlıkları var.
Başka bir yol varmı ? Yardımalarınız için teşekkürler

Excel Vers. ve Dili
Excel 2007 İngilizce
Aşağıdaki şekilde deneyin
Kod:
trh1 = CDate(TextBox1.Value)
  Worksheets("Sayfa1").Range("A1").AutoFilter field:=1, Criteria1:=trh1

Excel Vers. ve Dili
MSofis 2003 türkçe
Sayın sheetsMaster çok üzgünüm olmadı.aynı yukarıda anlattığım gibi değişen birşey olmadı süzme okları ve sütun başlıkları var.
Yardımlarınız için teşekkürler

Levent Menteşoğlu

Administrator
Yönetici
Admin
Excel Vers. ve Dili
Excel 2010-32 bit-Türkçe
Excel 365 -32 bit-Türkçe
Eğer sayfadaki tarihleri bir textboxtan hücrelere yazdırdıysanız, bunlar metin olarak kaydedilmiş olabilir, bunu kontrol edin. Sonuç alamazsanız dosyanızı ekleyin.

Excel Vers. ve Dili
MSofis 2003 türkçe
Sayın leventm cevabım geciktiği icin özür dilerim. çalıştığım dosyayı biraz eli ayağı düzgün olsun diye biraz uğraştım.Sizin yazdığınız spreadsheet konusunu okumuştum dosyamda onu kullanmaya çalıştım.Biraz zaman aldı.
dosyadaki form sayfasındaki giriş butonuna tıklayınca parola soruyor (parola AA1313) sonra diğer düğmeler görünür oluyor. Kayıt ara düğmesine tıklayınca açılan userformdaki alt sıradaki tarih combolarından tarih seçilip işlemseç combosundan da "Gün_Hareketlerini" seçiyorum.İşlem yap düğmesini tıklayınca tek bir tarihe ait veriler sıralanması lazım. dediğim gibi olmadı.Bende
[a2] autofilter 2, ">=" & CDbl(trh2), xlAnd, "<=" & CDbl(trh2) şeklinde yazdım sorun çözüldü gibi
[a2] autofilter 2, "=" & CDbl(trh2), yazınca olmuyor.Hepinize teşekkürler dosyayı ekliyorum.

Son düzenleme: