tarihe göre satır renklenir mi????

E6 Hücresine tarih girdiğimde, A6 ile F6 arasını ( A6 ve F6 dahil) bir dolgu rengi ile boyamak istiyorum.

Mesela 01.01.06 yazıyorum (E6 hücresi). A6 ile F6 arasında YEÞİL renk dolgu olsun istiyorum.

Ayrıca her tarih için ayrı renk yapma imkanım olabilir mi?

Yardımcı olursanız sevinirim.

Excel Vers. ve Dili
MSofis 2003 türkçe
koşullu biçimlendirmeden yapabilirsiniz koşul bölümüne formül yazıp =(E6=38718)yazınca ve biçimi a6-f6 ya kopyalayınca e6 hücresine 01.01.2006 yazıldığında hepsi yeşil oluyor 38718 sayısı 01.01.2006 tarihin sayı hali E6=01.01.2006 yazınca olmadı deneyimli arkadaşlar daha iyi bir yol bulurlar sanırım

teşekkür ederim. ama tam olarak derdimi anlatamadım galiba. Ekli dosyayı kontrol edebilirseniz, kendi çapımda ufak tefek şeyler yapmaya çalıştım ama esas istediğim noktalarda takılıp kaldım.

ekli dosyada sağ üst köşedeki tarih (o1) hücresini baz alarak, koşullu biçimlendirme ile gemilerin tahmini geliş tarihlerini (E.T.A.) gösteren sütüna (E SÜTÜNU), renk uyguladım. Koşullu biçimlendirmede ;
ARASINDA =$O$1 VE =$O$1+3 ; BİÇİM YEÞİL
ARASINDA =$O$1+4 VE =$O$1+7 ; BİÇİM K.RENGİ.
ARASINDA =$0$1+8 VE =$0$1+11 ; BİÇİM MAVİ

uyguladım. Gayet iyi çalışıyor. Tarihe göre otomatik süzden artan sıralama yapıyorum. Ama bunu yapmam için tüm satırlara tarih girmek zorunda kalıyorum. tüm satırlara tarih girmeden de sıralama yapma imkanım yokmu?? Yani ekli dosyadaki E10 ve E14 hücreleri gibi. Tarih girmediğim zaman bu hücrelerin bulunduğu satırlar altta kalıyor. Bu birinci büyük sorunum. :yardim:

ikincisi ise koşullu biçimlendirmeyi sadece 3 koşul olarak yapabiliyoruz. daha fazla koşul oluşturma imkanımız varmı?? :yardim:

:kafa: :kafa: :kafa: :kafa: :kafa: :kafa: :kafa: :kafa: :kafa:

koşullu biçimlendirmeyi sadece 3 koşul olarak yapabiliyoruz. daha fazla koşul oluşturma imkanımız varmı?? demişsiniz
Böyle bir imkan yok. Bunun yerine Event kullanmalısınız.