Tarihe göre sıralama

Excel Vers. ve Dili
2007 Türkçe
Fabrikadaki makinaların arızalarını kaydetmek için program hazırlamaya çalışıyorum. Makinaları gösteren form ve bunun alında arızaların girildiği alt form mevcut. Arıza girişi yapılırken bazen eski tarihlilerde giriliyor. Arızaları tarihe göre dizmek istiyorum. Giriş yaptıktan sonra alt formda otomatik olarak tarihe göre nasıl dizebilirim?
Tarih sütünunu seçtikten sonra AZ artan sıralama tıklayınca istediğim gibi diziyor. Fakat daha sonra aynı yere tekrar geldiğimde sılamanın değişmediğini görüyorum.

Son düzenleme:
Excel Vers. ve Dili
2010
Sayin Fatİhsun
Öncelİkle Senİn Formunun Ana Form Dİye İsİmlendİrdİĞİn Formu Tasarim GÖrÜnÜmÜnde AÇ Ve Alt Formun
Kayit KaynaĞina Gİr Ve Orada Makİnano BÖlÜmÜnÜn Altina Siralama Var Oraya Az Dİye Belİrle Sonra Çik Kaydet Olay Bİttİ
Bİrdaha İstesende Eskİye Gerİ DÖnmez Ok.
Kolay Gelsİn

Excel Vers. ve Dili
2007 Türkçe
Teşekkürler

Ana formu tasarım görünümde açtım. Alt formun üzerinde sağ tıklayıp özelliklere geldim. Veri->Kayıt Kaynağında sağ taraftaki 3noktalı kutuya tılayınca "SQL İfadesi: Sorgu Oluşturucu" penceresi çıktı. Buradan Tarih'in altındaki sırala satırında "artan" seçtikten sonra kapatıp kaydettim. Ana formu çalıştırdığımda tam istediğim gibi artık liste tarihe göre sıralanıyor. Bu kadar kolay olduğunu hiç beklemiyordum. Cevabınız için çok teşekkürler.