TARİHLER BAZINDA DİĞER BİLGİLERİN TOPLANMASI

neo

TARÝHLER BAZINDA DÝÐER BÝLGÝLERÝN TOPLANMASI

:agla:

Soru şu ; A1:A100 Arası Tarih C1:C100 Arası Tutar Ve E1:E100 Açıklama (örneğin ,Çek ,Senet ,Nakit....) Þunu yapmak İstiyorum Ağustos Ayı Çek,Senet ,Nakit Toplamlarını Almak İstiyorum Bunun İçin eğer Formülünü nasıl Kullanabilirim burda önemli olan A1:A100 Arasındaki Tarihler bunu tarih kıstasına göre yapamıyorum yani hem tarihi hemde Açıklama kıstasıyla Toplam Almak istiyorum saygılarımla ................

Seni anlıyorum

Sevgili Neo,
Ã?ncelikle şunu belirtmeliyim ki ben de aynı soruyu daha önce sordum ama istediğim gibi bir cevap alamadım. Sorun kısaca şu : Etopla formulü ile belli bir kritere göre toplam alabiliyoruz. Bu kolay. Nevarki birden fazla kriter varsa ozaman ne yapçez onun cevabını hala alabilmiş değiliz. Bakalım bu sefer sorumuza bir cevap bulabilecekmiyiz. :? Bende örnek bir dosya gönderiyorum. :D

Hüseyin

Administrator
Yönetici
Admin
Excel Vers. ve Dili
Excel 2010 - Türkçe
Arkadaşlar,
bu tarz sorulara çeşitli yanıtlar geldiğini hatırlıyorum.
Ben noe'nun dosyasına gerekli formülü ekledim ve gönderiyorum.
Ancak formülün açıklaması için lütfen forumda Array veya Dizi formülü için arama yapın.
Bu formülün en belirgin özelliği formül yazımı bittikten sonra sadece ENTER ile değilde CTRL+SHIFT+ENTER ile sonlandırılmasıdır. Formülün yazılı olduğu hücreye tıkladığınızda {=.....} şeklinde küme parantezleri göreceksiniz.

Umarım faydalı olur.

Banada

Arkadaşlar selam

Bu sorunun cevabı banada lazım.
Ekli dosya falan filan denmiş ama nerede

Heeeeeelp Me

Arkadaşlar neden pivot tabloyu kullanmıyorsunuz. Alan bölümüne gidip gruplandırmayı ay seçersiniz. Formule gerek kalmadan pratik ve dinamik bir çözüm olur kanısındayım.
İyi akşamlar.

heykali

Banned
Hüseyin' Alıntı:
Arkadaşlar,
bu tarz sorulara çeşitli yanıtlar geldiğini hatırlıyorum.
Ben noe'nun dosyasına gerekli formülü ekledim ve gönderiyorum.
Ancak formülün açıklaması için lütfen forumda Array veya Dizi formülü için arama yapın.
Bu formülün en belirgin özelliği formül yazımı bittikten sonra sadece ENTER ile değilde CTRL+SHIFT+ENTER ile sonlandırılmasıdır. Formülün yazılı olduğu hücreye tıkladığınızda {=.....} şeklinde küme parantezleri göreceksiniz.

Umarım faydalı olur.
BUGÜN Ã?ÐRENDİÐİM EN YARALI ÞEY
TEÞEKKÜRLER DOSTUM
:arkadas:

Excel Vers. ve Dili
Excel 2013 Türkçe
FONKSİYON OLARAK YAZIYORUM.

=TOPLA.ÇARPIM((A2:A32=E2)*(B2:B32=F2)*(C2:C32))

Excel Vers. ve Dili
Excel 2000 Ing.
bu şekilde oldu