Tarihlere göre toplama yapmak

Arkadaşlar kolay gelsin;
çalışma sayfası 1 de iki adet tablo yaptım alltaki tabloda araçların kayıtları giriyorum,üstteki tabloda ise 7'şer günlük dönemlerde araçların yaptığı km,lt saat,ve m3(metreküp) lerini toplamlarını üstteki tabloya aktarmak istiyorum ama nasıl yapılır bilmiyorum.
Çalışma sayfası ikide ise tekrar iki adet tablo yaptım üst tablo kilometrelere göre fiyat eşleşmeleri var sayfa birde yaptığım kayıt tablosunda tarihlere ve kilometre aralıklarına göre taşınan metre küp toplamlarını tabloya yazdırmak istiyorum.
Yardım ederseniz çok sevinirim,ilgilenen arkadaşlara şimdiden çok teşekkürler

bir kac tane ornek girilmis haliyle dosyanızı tekrar yollayabilirmisiniz? soruyu tam anlayamadim galiba. hangi kolondaki toplami ustteki toplam yerine yazdirmak istiyorsun. ornekle aciklarsan yardimci olmaya calisacagim...

manevra,
ARKADAÞIM İSTEDİÐN Ã?RNEKLERİ GÃ?NDERDİM,İÞİN İÇİNDEN ÇIKAMIYORUM ÇILDIRACAM ALLAH AÞKINA YARDIM ET

ekteki dosyayi bi incele, umarim dogru yapmisimdir. sadece calisma sayfasi bire baktim. ikinci sayfa az sonra :)

İKİNCİ SAYFAVERİLERİ İLK SAYFADAKİ KAYIT TABLOSUNDAN ALACAK
MESELA 2 ÞUBAT TARİHİNDE 10KM ALTI YAPILAN METREKÜP TAÞIMALARINI 0/10 ON HÜCRESİNİN ALTINA TOPLANMIÞ OLARAK YAZACAK.

hem ay hem güne göre mi ayrılacak yani harcanılan metreküp? sadece ikinci sayfaya ornekler yazarak dosyayı yollarsaniz yardimci olmaya calisacagim....

ilk olarak ilgine teşekkürler;
burda yapmamız gereken şey çalışma sayfası 1de girmiş olduğumuz kayıtları kullanacağız
bizim 13 tane birim fiyatıfiyatımız var, mesela 34 AR 9602 plakalı araç 7 şubatta üç ayrı sefer yapmış bu iki sefer 10 km altında mesafelere gitmiş,ama bir sefer 65 km mesafeye gitmiş biz bunu ikinci tabloda tarih tarihe göre yazdırmak istiyoruz.yani 10 km altı taşıma bir blümde toplam olarak yazılacak 65 km taşıma ayrı bir bolümde yazılacak.

2. sayfaya ornek yazmamissin yine. neyse;
ikinci sayfadaki alttaki tablonun a, b, e, f, g sütunlari değerleri birinci sayfadan aliyor. geri kalan veriler ise aynı sayfa üzerinden formülle hesaplanıyor. seferlerin hangi km degerlerinde yapıldıklarına bakarak tablosunu dolduruyor. üstteki tabloda ise ayin hangi günlerinde km aralıklarında yapılan toplam km miktarını gösteriyor. anladigim kadariyla yaptim biseyler. umarim dogru olmustur.
kolay gelsin....

Allah allah, bende gorunuyor. 3 kere de indirilmis hatta. bi terslik var galiba. bi daha ekliyim bari.