Tarihteki ay ve günün yıla tamamlatılması

Excel Vers. ve Dili
Excell 2016 Türkçe 64 bit
Altın Üyelik Bitiş Tarihi
18/10/2022
Merhaba arkadaşlar. Tarihteki ay ve günün yıla tamamlatılmasına ilişkin kullandığım formülde bazılarında hata veriyor ve çözemedim. Yardım edebilir misiniz?

Ekli dosyalar

Excel Vers. ve Dili
Excel Vers. ve Dili:
Office 2016 TR 64 Bit
22/12/2022
Alternatif olarak;

Ekli dosyalar

Excel Vers. ve Dili
18/10/2022
Bence de doğrusu tarihlerin bu şekilde gitmesi. Ama @teyadih, muhtemelen SGK mantığıyla 1 ayı 30 gün alıyor.
Evet arkadaşlar Sgk mantığıyla ayı 30, yılı ise 360 Gün üzerinden hesaplıyoruz. Örnek belgeleri inceleyip dönüş yapacağım. Elinize sağlık

Excel Vers. ve Dili
18/10/2022
Merhaba arkadaş örnek dosya paylaşan arkadaşlara teşekkür ederim elinize sağlık. Konu biraz karışıktı bugün akşama kadar en az 10 tane deneme yaptım. Hepsinde bu sefer tamam diyorum ancak bu seferde başkasında hata veriyor. Düzeltip uyguladıktan sonra başka yerde hata veriyor. Onu düzeltiyorum bu sefer başka yerden hata çıkıyor. Sanırım son yaptığımla oldu gibi ama yaklaşık 300 satırdan 52 ye kadar kontrol ettim sorun çıkmadı şükür. Sonuç olumlu olursa paylaşacağım.

Gönderdiğiniz örnek dosyaları inceledim.

Sayın cicoszy örnekteki formüller farklı olmuş bazısı ayı 12 olarak alınmış bazısı ise 13 sıra halinde liste kontrolü yaptığımdan sabit olması gerekiyor formülün. Elinize sağlık

Sayın çıtır sizin formül bu haliyle tamam. Listeye uyguladığımda sıkıntı çıkarsa ayrıca dönüş yaparım. Elinize sağlık

Sayın İdris Akar. Her 2 örnekte de ay ve yıl hesaplaması tamam ancak günlerde tutmuyor maalesef. 2.Örnekte 30 gün üzerinden almışsınız ancak onda da sonuçlar 1 gün eksik vermis. Elinize sağlık

Excel Vers. ve Dili
18/10/2022
Buda benim hazırladığım formülle ilgili örnek dosya. Ben sıfırdan formül yazamıyorum maalesef. Bir kaç farklı formülü bir birleri ile birleştirerek bir şeyler yapmaya çalışıyorum kendimce

Ekli dosyalar