Tek Grafikte Göstermek

ozgurpeh

Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
2010 Türkçe
Altın Üyelik Bitiş Tarihi
04-01-2027
Merhaba,

Eki Dosyada Araçlara ait gider ve ortalamalar ile sürücülere ait harıcrahları tek bir grafikte ayrı ayrı göstermek mümkün müdür ?

Ekli dosyalar

Excel Vers. ve Dili
Excel 2010 , Türkçe
24.01.2019
selam,
harcırahlara bir anlam veremedim. O nedenle de ekteki dokumanda harcırahlar sadece rakamsal olarak mevcut.
Not : seçimden sonra , sonuçların grafik üzerine gelmesi bir kaç sn zaman alıyor.
Grafik ve hesaplar üzerinde kendinize göre uyarlamaları yaparsınız.
kolay gelsin..

Ekli dosyalar

ozgurpeh

Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
2010 Türkçe
04-01-2027
selam,
harcırahlara bir anlam veremedim. O nedenle de ekteki dokumanda harcırahlar sadece rakamsal olarak mevcut.
Not : seçimden sonra , sonuçların grafik üzerine gelmesi bir kaç sn zaman alıyor.
Grafik ve hesaplar üzerinde kendinize göre uyarlamaları yaparsınız.
kolay gelsin..
Destek için teşekkür ederim, tek sıkıntımız şu araçları sürücülwr karışık kullanıyor dolayısıyla sürücücü harcırahlarını ayrı gösterim genel gidere yansıtmak daha doğru olacak bu şekilde tekrar değerlendirirseniz sevinirim selamlar

ozgurpeh

Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
2010 Türkçe
04-01-2027
işin özü patron detaylarda boğulmak istemiyor çıktı alabileceği bir grafikte, 3 değeri istiyor 1 Araç Toplam km si ortalama yakıt tüketimi ve harcırah ne kadar gitmiş burda işi bozan harcırah çünkü araç sürücüleri sabit değil değişken ama toplam harcırahın araçlara ortalama dağıtımını yapsakta olur

Excel Vers. ve Dili
Excel 2010 , Türkçe
24.01.2019
#2 mesajımda da belirttiğim gibi harcırahların nasıl yorumlanacağına anlam veremedim.
Bence onu siz uyarlasınız daha iyi olacak... Çünkü epey zaman alıyor..

Not : dokumanınız da zaten bana biraz karışık geldi. Öncelikle dokumanınızda düzeltmeler yapmalısınız. Zira dokumanınız da sistemden nasıl alındıysa öyle. Plakalar yarım. Örneğin 0 değerleri ne anlama geliyor. Yok mudur ya da var da önemsiz midir. Boşlarla 0 arasında ne fark vardır...vs gibi.... )

ozgurpeh

Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
2010 Türkçe
04-01-2027
#2 mesajımda da belirttiğim gibi harcırahların nasıl yorumlanacağına anlam veremedim.
Bence onu siz uyarlasınız daha iyi olacak... Çünkü epey zaman alıyor..

Not : dokumanınız da zaten bana biraz karışık geldi. Öncelikle dokumanınızda düzeltmeler yapmalısınız. Zira dokumanınız da sistemden nasıl alındıysa öyle. Plakalar yarım. Örneğin 0 değerleri ne anlama geliyor. Yok mudur ya da var da önemsiz midir. Boşlarla 0 arasında ne fark vardır...vs gibi.... )[/QUOTE

Anladım, destek için teşekkür ederim. Elinize sağlık

Excel Vers. ve Dili
Excel 2010 , Türkçe
24.01.2019
rica ediyorum..
kolay gelsin..