Tek sorgu birden fazla formda çalışırmı?

Excel Vers. ve Dili
Excel 2003
Tüm forum üyelerine merhaba.Bir şey merak ettim access mantığına uygunmu değilmi bilmiyorum sizlere bir danışmak istedim.Arama yaptım fakat bir sonuca ulaşamadım.İstediğim şey belki mantıksız olduğundan dolayıdır.

Sorum ise şudur.Hazırlamış olduğum programda sorgu kısmında baya bir sorgu var.Benim Form1de çalıştırdığım Query1 sorgusunu Form2de de çalıştırabilmek. Query1 deki sorgu kriteri ("Forms!Form1!Combo1") olduğu için bu sorgu normal olarak Form2de çalışmıyor.Query1 sorgusunu Form2de de kullanabilme imkanı varmıdır ? Böyle bir şey mümkünmüdür ? Sorum daha iyi anlaşabilmesi için birde örnek koydum.

Saygılarımla,

Teşekkürler.

beab05

Özel Üye
Excel Vers. ve Dili
Office 2013
Sorgu ölçütüne;

Kod:
[Forms]![Form1]![Combo1] or [Forms]![Form2]![Combo1]

Olarak deneyebilirsiniz en basit olarak... Ya da global parametre tanımlaması da olabilir. İncelemek gerek..

Excel Vers. ve Dili
Excel 2003
Sevgili beab05 cevabın için teşekkürler.Vermiş olduğun komut kısmen çalıştı. Form2 tıkladığım zaman sorgu çalıştıktan sonra benden forms!Form1!Combo1 'de bir bilgi girmemi istiyor.Anladığım kadarıyla her ikisinide çalıştırıyor.Başka bire şey daha yazmak gerekiyor gibi geliyor

beab05

Özel Üye
Excel Vers. ve Dili
Office 2013
2 Formunuz da açık olacaksa birinini göstermeniz yeterli, aksi halde ise sorguyu kopyala yapıştır yapın ve kaynağını yeni sorgu yapın ölçütü de değiştirin..

Excel Vers. ve Dili
Ms Office 2003 Türkçe
Zamanında ben de baya bir araştırmıştım bunu.

Anahtar kelime QueryDef. Forumda bununla ilgili soru ve cevaplar da var.

Querydef şeklinde arama yap.

Excel Vers. ve Dili
Excel 2003
Herkese teşekkürler