Teklİf FİŞİ Hazirlamak İstİyorum Ama...

Excel Vers. ve Dili
windows office xp
SEVGİLİ ARKADAŞLAR; FORUMUNUZUN YENİ BİR ÜYESİYİM BİR KONUDA ACİL YARDIMA İHTİYACIM VAR. SORUNUM ŞU; BİR SAYFADAKİ ÜRÜN KODU KISMINA DİĞER SAYFADAKİ ÜRÜN KODUNUNUN SATIRINI ÜRÜN CİNSİİ BİRİM FİYATI. MALİYETİ BÖLÜMLERİNE GETİRMEYİ BAŞARAMIYORUM YAZDIĞIM ÜRÜN KODUNDAN FARKLI BİR SATIRDAKİ VERİLER GELİYOR…. ÖZETLE ARKADAŞLAR BENİM YAPMAK İSTEDİĞİM ÜRÜN KODUNU YAZDIĞIMDA İSTEDİĞİM VERİLERİN İSTEDİĞİM HÜCRELERE GELMESİ. YARDIMLARINIZI BEKLİYORUM.... İLGİNİZ İÇİN ŞİMDİDEN TEŞEKKÜRLER:yardim:

Son düzenleme:
Excel Vers. ve Dili
M.Office Excel 2003 Tr.
Sn abdullah002

D2 deki düşeyara formülü şöyle olacak

Kod:
=DÜŞEYARA(C2;Sayfa2!A2:D7;2;0)
Diğerlerinide böyle düzeltin.

Excel Vers. ve Dili
windows office xp
Sn abdullah002

D2 deki düşeyara formülü şöyle olacak

Kod:
=DÜŞEYARA(C2;Sayfa2!A2:D7;2;0)
Diğerlerinide böyle düzeltin.
ALLAH RAZI OLSUN ÇOK TEŞEKKÜR EDİYORUM. SİZDEN HÜCREDEKİ FORMÜLÜ AŞAĞI DOĞRU AYNI MANTIKLA KOPYALANMASI HAKKINDA BİLGİ ALABİLİRMİYİM??? BEN ALT ALTA EN AZ 50 SATIRDA AYNI İŞLEMİ YAPMAK İSTİYORUM TABİ AYNI VERİ ARALIĞINI TANIMLAYARAK YOKSA FORMÜLLERİ TEK TEK ELİMLE Mİ YAZMAM LAZIM :) ŞİMDİDEN YARDIMLARINIZ İÇİN TEŞEKKÜR EDİYORUM......

Excel Vers. ve Dili
M.Office Excel 2003 Tr.
Sn abdullah002

$ işareti ile kilitleyerek formüldeki A2 : D7 ü seçip F4 tuşuna basarak

Kod:
=DÜŞEYARA(C2;Sayfa2!$A$2:$D$7;2;0)

Şeklinde de yapabilirsiniz.​

Sayfa 2 de A2 : D7 veya istediğiniz aralığa Ekle /Ad/Tanımla menüsü ile alan adı vererekde yaparsınız​

Kod:
 [LEFT]=DÜŞEYARA(C2;verdiğiniz alan adı;2;0)[/LEFT]

Excel Vers. ve Dili
windows office xp
eyvallah üstad çok teşekkür ediyorum bu gün benim gece rahat uyumamı sağlayacaksın... eyvallah:bravo: ...