Teklif Programı Hazırlamak İçin Yardım

Excel Vers. ve Dili
2003 tr
Teklif Programı Hazırlamak Ýçin Yardım

Arkadaşlar bir teklif hazırlama programı yapmak istiyorum.5 adet modelim ve 180 adet ürünüm var. Teklif şablonumu ek'li dosyaya koydum. Bir program hazırlayıp,istediğim ürünleri seçtikten sonra, ek'li dosyadaki şablona tüm ürünleri dökmesini istiyorum.(Duruma göre değiştimek istediğim hücreleri kırmısı ile boyadım.Diğer hücreler hiç değişmeyecek .Bir kere verileri girmem yeterli olacak)

İşin çok başındayım. Amacım programı kendim yapmak.İlk olarak neleri öğrenmem gerektiği konusunda yardım istiyorum.(Makro,VBA vs..)Tabi eğer örnek programlarınız varsa onlarda bana faydalı olabilir.

Þimdiden çok teşekkür ederim.

Levent Menteşoğlu

Administrator
Yönetici
Admin
Excel Vers. ve Dili
Excel 2010-32 bit-Türkçe
Excel 365 -32 bit-Türkçe
Ã?ncelikle bir başka sayfada ürünlerin ve modellerin listesini yapabilirsiniz. Sonra ürün teklifi üzerine açılan lutular eklenir ve bu kutulara veriler liste sayfasından alınır. Ã?ncelikle dosyanıza böyle bir liste ekleyiniz.

Excel Vers. ve Dili
excel 2003 Professional-Türkçe
Sayın ersinyücel sizin dosyanızda bazı işlemler yaptım.Doğru anlamışmıyım bilmiyorum.Bi inceleyin.Kırmızı hücrelere tıklayınca değişikliği göreceksiniz.Eğer istediğiniz gibi olmuşsa nasıl yapıldığı konusunda yine görüşürüz.

Excel Vers. ve Dili
2003 tr
Çok teşekkürler...

İlk önce bu sitenin kurucuları ve yöneticilerini kutlarım.Gerçekten çok güzel tasarlanmış ve ilk başlayanlar için bile çok açıklayıcı.
Ben sitenin dershanesinden baktığım notlardan birşeyler yapmaya çalışıyorum.Takıldığım yerler var. Ama sizi tek tek soru sorup yormak yerine, sorularımı toparlayıp, öyle yardım almamım uygun olduğunu düşünüyorum.
Her iki arkadaşımada ÞİMDİLİK :) çok teşekkür ederim.

Excel Vers. ve Dili
XP
arkadaşlar benimde şimdi teklif dosyası hazırlamam lazım yardım cı olabilecek arkadaşlar msn verebilir mii. mikail.dundar@hotmail.com