Soru Tekrar eden satırlarda veri eşleştirme

Excel Vers. ve Dili
2010
Altın Üyelik Bitiş Tarihi
23-03-2024
Merhabalar,

bir planlama dosyası üzerinde çalışıyorum fakat 1 ürüne ait farklı varyasyonlar olduğu için verilerim tekrar ediyor.
Örneğin 1 ürün 5 ayrı makinada çalışabilir olduğu için, o ürüne ait detaylar 5 makine bazında tekrar ediyor.

Örnek excelimin "1.sayfa" sında stok kodum mevcut ve veri sayfasında bu stok koduna ait detaylı bilgiler var.

veri sayfasındaki "girdi kodu" , "girdi adı" , "miktar" ve "birim" değerlerini "1.sayfa" da ki yerlerine getirmek istiyorum fakat birden fazla tekrar ettiği için düşeyara ile yapamıyorum. Girdi kodlarım standart hep 351 ile başlıyor. İşin içinden bir türlü çıkamadım. Fikirleriniz benim için çok değerli yardımlarınızı rica ederim.

Ekli dosyalar

Excel Vers. ve Dili
2010
Altın Üyelik Bitiş Tarihi
23-03-2024
Hocam merhabalar,
elinize sağlık
siz girdi ile birleştirip bir arama yapmışsınız fakat şöyle bir problem oluşuyor.Girdilerde 351 li kodu arıyorum 351 li kod haricinde de girdi satırları mevcut.İlk girdi satırını getiriyor.351 li kod genelde ilk girdi satırında değilde sonlarda oluyor bunu hem girdi hem 351 ile başlıyor mu diye kontrol edip bulabilme imkanımız var mıdır?

Korhan Ayhan

Administrator
Yönetici
Admin
Excel Vers. ve Dili
Microsoft 365 Tr-En 64 Bit
Dosyayı revize ettim. Tekrar deneyiniz.