Tekrarlayanları Biçimlendirme Sorunu

Excel Vers. ve Dili
365
Merhabalar,

Ekteki dosyada iki farklı yerden kopyaladığım bir firmanın unvanı yazmakta. Hücre biçimleri aynı, sadece biri tamamen büyük harflerle yazılmış, diğerinde kelime başları büyük. Problem, her hücredeki harflerin büyük olması halinde de çözülmüyor; koşullu biçimlendirme ile tekrarlayanları kırmızı ile doldur diyorum, herhangi bir tepki yok. Bu iki hücre arasında ne gibi bir fark var da benzer olarak işaretlenmiyor?

Ek: Book1.xlsx

Teşekkürler,

Not: Dosya ekleyemediğim için Excel dosyasını Yandex Disk'e kaydedip linki yukarıda paylaştım, umarım forum kurallarına aykırı değildir.

Ömer

Moderatör
Yönetici
Excel Vers. ve Dili
Microsoft 365 Tr
Ofis 2016 Tr
Merhaba,

Veriler aynı, koşullu biçimlendirmeyi denedim çalışıyor.

F5 / Özel / Koşullu biçimlendirme ile hücreler seçilir daha sonra koşullu biçimlendirmeye girerek kuralları silin.

Sonra G5:G10 aralığını seçip "benzersiz veya yinelenen değerleri biçimlendir" den "yinelenen" seçip dolgu rengini belirledikten sonra işlemi bitirin.

Excel Vers. ve Dili
365
Yüklediğim dosya üzerinden bir video çektim. Tekrarlayanları doldur deyince görüleceği üzere işaretleme yapmıyor ancak farklı olanları işaretle deyince her ikisini de işaretliyor.

Video

ÖmerFaruk

Destek Ekibi
Destek Ekibi
Excel Vers. ve Dili
Microsoft 365 Tr-64
Aynı şekilde ben de kendi bilgisayarımda yeniden koşullu biçimlendirme uygulayarak tekrarlananları renklendiriyorum. Bir sorun göremiyorum.
Bir de aynı işlemi formüller yaparmısınız
Koşullu biçim için kullanacağınız formül G2:G100 aralığında uygulanmak üzere

=EĞERSAY($G$2:$G$100;G2)>1