Terfi Farkı Hazırlamak İsteyenlere

Excel Vers. ve Dili
office 2003
Maaş Terfi Farkı Hazırlama

Arkadaşlar Merhaba
Bir kamu kurumunda mutemetlikte çalışmaktayım.Mutemetlikte çalışan arkadaşlar bilir memurların terfi farkları için ekstra bir bordro yapmaktayız.Her ne kadar accsesde iyi olmasamda acemi çalışması olarak bir program yaptım ve kullanıyoruz işimizi görüyor.Fakat sorunum şu;
*Kullandığım formda bir kayıt yapıyorum.Özellikle "kayıt_no" ve "sıra_no" alanlarını manuel yaptım."sıra_no" yu ait olduğu ay olarak kullanılsın diye.
*ilk kayıt yaptıktan sonra form üzerine "Başlama Ayı Ekle" adı altında yani "kaydı kopyala" butonu ekledim.İlk Yaptığım kaydın aynısını kopya olarak oluşturması için.
*Fakat kopyaladığım kayıtlardaki "sıra_no" normal olarak hep ilk kayda verdiğim manuel "sıra_no" geliyor.
*Benim istediğim şu tabi olabiliyorsa: Kaydı kopyala butonuna bastığımda kopya oluşan kaydın "sıra_no" su otomatik olarak bir önceki "sıra_no" dan artsın istiyorum. Örneğin: İlk kayıttaki "sıra_no": 7 kaydı kopyala dedim ikinci kayıttaki "sıra_no": 8 olsun.
Bu konuda yardımcı olabilirseniz çok sevinirim.Kolay gelsin herkese.
iki adet dosya ekledim ikisinde de aynı sorunum var Birini sadece Emekli Müktesebinde kullanıyorum.

Ekli dosyalar

Excel Vers. ve Dili
ofis 2007
mrb y.alkan
Kod:
...........
...........
DoCmd.DoMenuItem acFormBar, acEditMenu, 5, , acMenuVer70 'Paste Append

Me.s_no = DLast("s_no", "tbl_fark_hazırlama") + 1  'ekleyiniz.
Me.Form.Requery

Excel Vers. ve Dili
2019
Türkçe
Altın Üyelik Bitiş Tarihi
29/05/2022
Merhaba..

sn.y.alkan, kamu kurumların da maaşları maliyenin say2000 sitemi yapmıyormu. Terfileri de onlar yapıyor diye biliyorum.

Selamlar.

Excel Vers. ve Dili
Of 2003 TR
evet arkadasım yapılıyor saydan ama kontrol etmek gerekiyor bazen atladığın filan oluyor onlarda sorun çıkıyor benimde aslında bir sorunum var kişinin başlangıç tarihini yazdığında bu gün olması gereken derece /kademesi gelemsi için bir çalışma yaparsanız memnun ve minnettar olurum saygılarımla

Excel Vers. ve Dili
office 2003
Sayın Jon206 öncelikle teşekkürler. Sanırım bu kodu bahsettiğim kopyala butonuna ekleyeceğim acemisiyiz accesin biliyorsunuz.
Bazen geçikmiş olan terfiler oluyor bir yıldan hatta inanmayacaksınız 2004 yılından terfi farkı yaptım geçen bir personele :) onun için say2000 de yapılamıyor. ama dediğiniz gibi sayın nafiz zamanında gelenleri maaşla birlikte say2000 de halledebiliyoruz.

Excel Vers. ve Dili
office 2003
Sayın Jon206 çok teşekkür ederim başardım.Bu foruma minnettarım burda bizlere yardımcı olan herkesden allah razı olsun.
Sayın meydan11 sanırım sizin istediğiniz beni aşar :) o kadar uzman sayılmam daha.

Excel Vers. ve Dili
office 2003
Arkadaşlar yaptığım terfi farkı hazırlama programında güncelleme yaptık.2010 öncesi %12 Sağ.Sig.Prim ödemesi olmadığı için o bölümünde değişiklik yaptık son halini ekliyorum kullanmak isteyen arkadaşlara ihtiyaç karşılayabilir.burda ekleyemedim yeni konu açarak ekleyeceğim.

Excel Vers. ve Dili
office 2003
Yapmış olduğum çalışma ektedir. Normal Terfi farkı hazırlamada kullanmak isteyen arkadaşlara yardımcı olabileceğini düşünüyorum. 2003 yılından bu yana maaş katsayıları ve yan ödeme katsayıları mevcuttur içersindedir.

Emekliliğe esas fark hazırlamak için ikincisini kullanabilirsiniz

Ekli dosyalar