Texbox döngü ile gizleme

Yaptığım bir veritabanında sonuçları türkiye haritası üzerinde göstermek istiyorum. Ve her il için bir metin kutusu yapıp illerin üzerine yerleştirdim. Ve değeri sıfır olan alanları döngü ile gizlemeye çalışıyorum. Ama bir türlü beceremedim.

Me.Metin1.visible = True yapınca pek ala gizliyor. Ama ben şöye bişey yapmak istiyorum.

Dim texboxadi As String
Dim IL As String

Do While i < 82
i = 1 + 1
IL = 1
texboxadi = Metin & IL
Loop
texboxadi = Metin & IL
texboxadi.Visible = True
i = i + 1
Loop

End Sub

Dolayısıyla tek bir command button ile 81 ilin texbox sunu gizlemem gerekiyor.
end sub:)

Excel Vers. ve Dili
MS Office 2010 Pro Türkçe
Sayın altuntas78,

Anladığım kadarıyla 81 adet metin kutunuz var ve onları gizlemek istiyorsunuz.

1. Metin1.Visible=True kodu metin kutusunu gösterir gizlemez. Onun için bu False kullanmanız gerekir.

2. Metin kutularınızın adlandırması sırayla mı onu kontrol edin. Çünkü metin kutusu eklerken bir de etiket eklendiğinde metin kutuların adları 2 er 2 er ertıyor.

3. texboxadi = Metin & IL i okumaya kalkarsanız 01 olarak görünür. Çünkü bir metni "..." arasına almanız gerekir. O zaman texboxadi = "Metin" & IL olarak yazmanız gerekiyor.

4.IL = 1 olarak girilen kod her döngüde İL e 1 i atıyor. Burada IL = i olmalı. İL i de integer olarak atamanız gerekir. Çünkü döngüdeki i ler tamsayı.

Düzeltemesseniz mahsuru yoksa uygulamayı ekleyin yardımcı olmaya çalışırım.

İyi çalışmalar :eek:k::

Sayın Modalı Öncelikle ilginize teşekkür ederim. İnsan bazen bir şeye çok uğraşıpta bir çıkar yol bulamadığı zaman kafası duman oluyor. Yukarıdaki mesaşımıda öyle bir zamanda yazdığım için derdimi tam anlamadım doğrusu. Ama doğru tahmin etmişsiniz. 81 tane metin kutusu var ve ben bunları için tek tek kod yazmaktansa bir döngüyle değeri null olanları gizlemek istiyorum. Veritabanı işyerimde kaldığı için basit bir örnek oluşturarak ekte gönderdim. Saygılar.

Excel Vers. ve Dili
MS Office 2010 Pro Türkçe
Sayın altuntas78,

Sanırım aşağıdaki kod işinizi görür.

Kod:
Private Sub Form_Load()
    Dim i As Integer
    Dim a

For i = 1 To 5
       a = DLookup("[Toplam]", "Mufettis", "[plaka]=" & i)

If Nz(a) = 0 Then
            Forms("Form1").Controls(i).Visible = False

Else
            Forms("Form1").Controls(i).Visible = True
        End If
    Next i

End Sub
Burada Controls form1 üzerinde bulunan herbir aracı gösterir. Controls(0) harita çünkü birinci eklendi. Controls(1) ise Adana ilinin metin kutusu. Bunu göz önünde bulundurarak artık halledebilirsiniz sanırım.

İyi çalışmalar :D

Say&#305;n Modal&#305; te&#351;ekk&#252;r ederim,
Kodu denedim tam hayal etti&#287;im gibi. E&#287;er &#231;&#246;z&#252;m bulamasayd&#305;m 81 il i&#231;in ayr&#305; ayr&#305; kod yazacakt&#305;m. San&#305;r&#305;m benim de d&#246;ng&#252; ve de&#287;i&#351;kenler &#252;zerine iyice &#231;al&#305;&#351;mam laz&#305;m.