texbox taki sayılar ile işlemler..

merhaba..sorumu inşallah anlaşılır bir şekilde sorabilirim... :D

5 tane texbox a girdiğim rakamların çarpımını excel sayfasındaki bir hücreye aktarıyorum..( yani bu 5 rakamın çarpımını)..fakat diyelimmki bu txt lerden 3 tanesine rakam girdiğim zaman ( diğer 2 txt i sıfır kabul edip sonuç sıfır oluyor)..benim istediğim : rakam girdiğim txt lerin çarpımını versin..yani rakam girilmeyen txleri sıfır kabul etmeden çalışsın...

( lütfen sorumu anlayamıyan arkadaşım var ise,hatayı bende arasın...)

lütfen değerli yardımlarınızı bekliyorum..saygılar

veyselemre

Özel Üye
Excel Vers. ve Dili
Pro Plus 2021
[vb:1:c7ee9759e3]Private Sub CommandButton1_Click()
If TextBox1 = "" And TextBox2 = "" And TextBox3 = "" And TextBox4 = "" And TextBox5 = "" Then
[a1] = 0
Exit Sub
End If
carpim = 1
If TextBox1.Value <> "" And TextBox1.Value <> 0 And IsNumeric(TextBox1.Value) Then carpim = carpim * TextBox1.Value
If TextBox2.Value <> "" And TextBox2.Value <> 0 And IsNumeric(TextBox2.Value) Then carpim = carpim * TextBox2.Value
If TextBox3.Value <> "" And TextBox3.Value <> 0 And IsNumeric(TextBox3.Value) Then carpim = carpim * TextBox3.Value
If TextBox4.Value <> "" And TextBox4.Value <> 0 And IsNumeric(TextBox4.Value) Then carpim = carpim * TextBox4.Value
If TextBox5.Value <> "" And TextBox5.Value <> 0 And IsNumeric(TextBox5.Value) Then carpim = carpim * TextBox5.Value
[a1] = carpim
End Sub[/vb:1:c7ee9759e3]

sn veyselemre..çok tşk ederim..