TexBox1 değeri boşsa userformda gözükmesin ilk 5 i hariÃ

Excel Vers. ve Dili
Ofis 2010 2016
Altın Üyelik Bitiş Tarihi
13/03/2022
Selam Arkadaşlar benim yapmak istediğim
Alt Alta Satırlardan oluşan Textboxlarım var bunların değeri boşsa Userformda gözükmesin ilk 5 i harici diğerlerine değer girilirse gözüksün yani beşinci satırda ki textboxun en sağındakine veri girip entere basınca bir alt satırdaki textboxlar gözüksün bu böyle ben ne kadar girersem o şekilde devam etsin sanırım anlatabildim

birde bunları kayıt yaptırıken sorgulama yapmam lazım yani bütün textboxların satırlarındaki ilk textboxlar da değer varsa o satırdaki texboxların deüerini sayfaya aktarsın eğer yoksa kayıt işlemini bitirsin ve textboxsum ilk açılışına geri dönsün inaşallal anlatabilmişim dir şimdi
bir örnek dosya ekliyorum orda bir user form oluşturdum anlatmak istediğim o şekilde daha iyi anlayabilirsiniz

Þimdiden teşekkür ederim

Excel Vers. ve Dili
Ofis 2010 2016
13/03/2022
Dosyayı Unuttum eklemeyi :D

Excel Vers. ve Dili
Ofis 2010 2016
13/03/2022
Selam arkadalar olumlu olumsuz cevap yazabilirsiniz....Teşekkürler :eek:k::

dosyanızı inceledim ve textbox15 e yazı veya rakam yazıldığında textbox18 görünür oluyor. diğer textleri de siz aynı formülü uygulayarak yapmaya çalışınız. selamlar... aşağıdaki dosyayı inceleyin...

bişey belirtmeden gecemeyeceğim; tabi öncelikle ustalarımızın fikirleri önemli.. ben sadece ufakta olsa katkıda bulunmak için basit bişey yaptım. bunun makrolarda daha kısa bir yolu da olabilir ama bilgim bu kadarına el vermiyor..
selamlar.... (umarım işinizi görür)

Excel Vers. ve Dili
Ofis 2010 2016
13/03/2022
Yanlışmı gönderdiniz ben bir şey göremedim

gönderdiğiniz dosyanın altında dosya isimli excel dosyasını indirin. makrolardan formu açın renkli olarak gösterdiğim texboxların içine çift tıklayın (texbox15 ve textbox 18) göreceksiniz. textbox15 in içine tıkladığınızda makronun yazılmış olduğunu göreceksiniz. formu F5 tuşuna basıp çalıştırın. textbox18'in formda olmadığını göreceksiniz. renkli olan (textbox15) textbox a veri yazın(rakam veya yazı) enter tuşuna basın ya da tab tuşu ile ilerleyin gizlenmiş olan textbox18 in görünür olduğunu göreceksiniz...
iyi çalışmalar

kusura bakmayın dosyanı yanlış indirmişim... şimdi ekliyorum... inceleyin lütfen.
umarım işinizi görür...

bilgisayarım birden nolduysa kilitlendi bu yüzden aynı dosyayı iki kez (üstte) göndermişim... bu sizi şaşırtmasın!!!
iyi çalışmalar

mehmett

Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
Excel 2010 Türkçe
Eklediğiniz iki dosyadan birini sildim, Sn ss2004mk.

sayın a self lion size ufak bi hatırlatma ben makroyu textbox15 e uyarladım. siz onu istediğiniz texbox'a uyarlayabilirsiniz:)