textbox formati hucreye yazilirken

Excel Vers. ve Dili
MSOffice 2010 TR
Altın Üyelik Bitiş Tarihi
19-11-2020
arkadaslar merhaba.

1. sorum calendar nesnem şirketteki bilgisayarda calismiyor excellin versiyonunu yukseltmem lazim. doplayısıyla tarihi textboxa 25.05.2007 şeklinde manuel giriyorum.

ActiveCell.Offset(0, 1).Value = TextBox2.Value komutuyla da hucrteye yazdiriyorum. Fakat excel hucrede sola dayali olarak yani metin ifadesi olarak kayit yapiyor ve diger hucrelerdeki formul bu hucredeki tarihi goremiyor. nasil duzeltebilirim? calendar nesnesini kullanamadigimi tekrar hatirlatmak isterim.

2. sorum textbox nesnesinin change ozelliginde herkesin bildigi ve standart şekilde kullanilan
TextBox3.Text = Format(TextBox3.Text, "###,###") komutu yazili
bu textboxuda hucreye ActiveCell.Offset(0, 3).Value = TextBox3.Value komutu kullanarak yazdiriyorum. Fakat sadece rakam girerek yazdigim 2.000 değerini hucreye aktarirken 2 olarak aktariyor. nerede yanliş yapiyorum . ? Lütfen yardım edin nice problemler aştım ama bu basit olayda takildim cok standart herkesin kullandigi bu kodlarda neden hata oluyor. işin bir püf noktasi mi var

Haluk

𐱅𐰇𐰼𐰚
Excel Vers. ve Dili
64 Bit 2010 - İngilizce
+
Google Sheets
+
JScript
Cevap-1:

Kod:
ActiveCell.Offset(0, 1).Value = CDate(TextBox2.Value)

Cevap-2:

Kod:
ActiveCell.Offset(0, 3).NumberFormat = "@"
ActiveCell.Offset(0, 3) = TextBox3.Text

Excel Vers. ve Dili
MSOffice 2010 TR
19-11-2020
prof insan baska oluyor "ben polemiğe girmem cevaplar gecerim" diyorsun.:)

ustad eline saglik. VBA ile ilgili bir kitabim var. hic bir sayfasinda bulamadim bu bilgiyi. Tesekkurler