Textbox içine bilgi nasıl ekleyebilirim

Excel Vers. ve Dili
Office 365
Benim yapmak istediğim şu Richtexbox penceresi içindeki kayıtlı olan bir metinin bazı yerlerine, örneğin ($ada) gördüğü yere, belirli hücrenin yada başka bir textbox kutusun içindeki bilgiyi oraya nasıl atarım, yada eklerim.
Yani örnek olarak, metin aşağıda
Textbox1.value =101 (bu ada numarası)

Richtexbox kutusunun içindeki metin:

"Sınırlandırılması yapılan işbu ......$ada.....&parselin tapuda ve vergida kaydına rastlanılmamış olup......."

buradaki ($ada) yerine yukarıdaki textbox içindeki 101 değerini yazsın istiyorum. Ben başaramadım araştırmalarım sürüyor. Eğer olursa çok süper bir program olacak.

Orion1

Uzman
Uzman
Excel Vers. ve Dili
Win7 Home Basic TR 64 Bit

Ofis-2010-TR 32 Bit
Richtexbox gelişmiş bir textbox'mıdır?yoksa textbox'a verdiğiniz bir isimmidir?additional controls'ta böyle bir nesneye rastlayamadım.!!

Excel Vers. ve Dili
Excel 2003, 2007, 2010 (TR)
Sn.Orion2,

O nesne, SP6 paketi ile geliyor. "Microsoft Rich Textbox Control, Versiyon 6" adıyla geçiyor. Ama bende görünmesine rağmen, eklemek istediğimde "Konuya belirtilen eylme için güvenilmiyor" mesajı geliyor.

Onun için denemek nasip olmadı bir türlü. Eğer projeye ekleyebilme yolunu bulursanız, paylaşmanızı rica edeceğim.

Orion1

Uzman
Uzman
Excel Vers. ve Dili

Ofis-2010-TR 32 Bit
Normal textbox'larla yapılmış halini ekli dosyada görebilirsiniz.:cool:
Kod:
Private Sub TextBox1_Change()
Richtexbox.Value = "Sınırlandırılması yapılan işbu ......$" & TextBox1.Value & ".....&parselin tapuda ve vergida kaydına rastlanılmamış olup......."
End Sub
Kod:
Private Sub UserForm_Initialize()
TextBox1.Value = 101
End Sub

Excel Vers. ve Dili
Office 365
Sanırım olacak

Orion2 ilgine teşekkür ederim. Vermiş olduğun bilgi sanırım işime yarayacak, Saygılar.

Excel Vers. ve Dili
Office 365
Hüçreden, Richtextbox kutusuna

Benim yapmak istediğim şu Richtexbox penceresi içindeki kayıtlı olan bir metinin bazı yerlerine, örneğin ($ada) gördüğü yere, belirli hücrenin yada başka bir textbox kutusun içindeki bilgiyi oraya nasıl atarım, yada eklerim.
Yani örnek olarak, metin aşağıda
Textbox1.value =101 (bu ada numarası)

Richtexbox kutusunun içindeki metin:

"Sınırlandırılması yapılan işbu ......$ada.....&parselin tapuda ve vergida kaydına rastlanılmamış olup......."

buradaki ($ada) yerine yukarıdaki textbox içindeki 101 değerini yazsın istiyorum. Ben başaramadım araştırmalarım sürüyor. Eğer olursa çok süper bir program olacak.

Hücrede kayıtlı bilgi, richtextbox kutusuna geliyor, hücreden geldiğinde bu dediiğim değişikliği yapmıyor. Bu konuda değişik fikirleri olan varsa, memnun olurum.

Orion1

Uzman
Uzman
Excel Vers. ve Dili

Ofis-2010-TR 32 Bit
Hücrede kayıtlı bilgi, richtextbox kutusuna geliyor, hücreden geldiğinde bu dediiğim değişikliği yapmıyor. Bu konuda değişik fikirleri olan varsa, memnun olurum.
Hücreden richtextbox'a aldığınız verinin kodunu yazarmısınız?
Hangi kod ile hücreden richtextbox'a veri alıyorsunuz?

Orion1

Uzman
Uzman
Excel Vers. ve Dili

Ofis-2010-TR 32 Bit
Ekli dosyayı inceleyiniz.A1 hücresindeki değer alınıp $ada değeri textbox1'deki değer ile değiştiriliyor.:cool:

Excel Vers. ve Dili
Office 365
Orion2 Tekrar Teşekkürler!!!!

Tekrar Teşekkürler Orion2 şimdi oldu. Tam istediğim gibi oldu. Saygı ve sevgilerimi sunarım.

Excel Vers. ve Dili
Excel 2003 - Türkçe
Formu takip ede ede bizde istifade ediyoruz. Emeğinize saglık.

Orion1

Uzman
Uzman
Excel Vers. ve Dili

Ofis-2010-TR 32 Bit
Formu takip ede ede bizde istifade ediyoruz. Emeğinize saglık.
Sayın Galus rica ederim.
Bir faydamız dokundu ise ne mutlu.
Kolay gelsin.İzlemeye devam.:hey: :cool: