Textbox veri kaydırma

Excel Vers. ve Dili
Ofiice 2013
20 adet textboxtan herhangi biri silinince altta dolu olan textbox verilerinin yukarı kaymasını sağlayabilir miyiz?Saygılar

Levent Menteşoğlu

Administrator
Yönetici
Admin
Excel Vers. ve Dili
Excel 2010-32 bit-Türkçe
Excel 365 -32 bit-Türkçe
Class module ile hazırladığım ekteki örneği inceleyin.

Excel Vers. ve Dili
Ofiice 2013
Sayın Leventm Bey çok teşekkür ederim. Yalnız Ben textboxlara kendim sayı veya yazı giriceğim. arada birini silince örneğinizdeki gibi kaymasını istiyorum. Örneğininzle bayağı uğraştım fakat yapamadım.

Levent Menteşoğlu

Administrator
Yönetici
Admin
Excel Vers. ve Dili
Excel 2010-32 bit-Türkçe
Excel 365 -32 bit-Türkçe
Yalnız Ben textboxlara kendim sayı veya yazı giriceğim.
Biliyorum ben deneme yaparken tüm textboxlara yazmakla uğraşılmasın diye öyle yapmıştım.

Kendi dosyanızı eklerseniz onun üzerinden gidebiliriz.

Levent Menteşoğlu

Administrator
Yönetici
Admin
Excel Vers. ve Dili
Excel 2010-32 bit-Türkçe
Excel 365 -32 bit-Türkçe
Dosyanıda çok sayıda textbox var hangileri için istediğinizi belirtirmisiniz. Ayrıca böyle bir tablo oluşturmak için spreadsheet nesnesini kullanmanızı öneririm.

Excel Vers. ve Dili
Ofiice 2013
Sayın leventm bey İlginiz için teşekkür ederim. Ayrıca özür dilerim. Bazen soru sorarakda bir çok değişik bilgi Siz değerli form arkadaşlarımızdan öğreniyoruz. Ne yalan söyliyeyim spreadsheet nesnesini söylemenizle öğrendim.
Userform1 deki cinsi adı altındaki textboxları kastediyorum. Aslında haklısınınz çok fazla textbox var yaklaşık 150 taneye yakın tabi bu hem dosyanın buyutunu hemde dasyanın hızınına çok etki ediyordur. Önerdiğiniz gibi spreadsheet nesnesini ile yapmaya çalışacağım tabi sizinde yardımlarınızı alarak. Birde sorumu cevaplarsanız en azından o kunuyuda öğrenmiş oluruz. saygılar.

Levent Menteşoğlu

Administrator
Yönetici
Admin
Excel Vers. ve Dili
Excel 2010-32 bit-Türkçe
Excel 365 -32 bit-Türkçe
Dosyanızda gerekli düzenlemeyi yaptım. Çalışmasını görmeniz için textboxlara sayı yazdırdım. Bunu iptal etmek için userformun initialize olayına yazılmış olan aşağıdaki satırı silin.

[vb:1:15c3aae00a]Controls("cins" & a) = a[/vb:1:15c3aae00a]

Excel Vers. ve Dili
Ofiice 2013
Sayın Levent bey ellerinize sağlık. Teşekkür ederim. Belki çok oluyorum ama bir sorum vardı. Bu kaydırma işlemini öbür textboxlar içinde "cins" textboxsına bağlı olarak kaydırmamız mümkün mü?