textbox

Slm,
Bir form var ve bu formda textbox, comboboxlar var.Textbox1 ile exceldeki verileri form üzerindeki textlere ve comboboxlarda görüntülüyorum.Yani textbox1e değer yazdığımda onunla ilgili bilgileri görüntülüyo.Ancak Textbnox1e girdiğim değeri silince form üzerindeki diğer veriler silinmiyor.Ben textbox1deki değer silinince form üzerindeki bütün verilerin silinmesini istiyorum.Bunu nasıl sağlayabilirim?Þimdiden teşekkür ederim....

Excel Vers. ve Dili
office xp tr
Kendinize göre ayarlayınız
Private Sub TextBox1_Change()
If TextBox1.Text = "" Then
TextBox2 = ""
TextBox3 = ""
End If
End Sub

Verdiğiniz kodlar olmuyo.Galiba ne demek istediğimi anlatamadım.Textbox1e değer girildiğinde (mesela:11)excelden o satırı alıp form üzerindeki textbox ve comboboxlara getiriyo.Yalnız bu verilieri getirdikten sonra textbox1e girilen değer silinince(yani 11 sayısı silinince)form üzerine getirdiği verileri silmesini istiyorum.Umarım yardımcı olursunuz.....

Korhan Ayhan

Administrator
Yönetici
Admin
Excel Vers. ve Dili
Microsoft 365 Tr-En 64 Bit
Selamlar,

Sn. nziya beyin verdiği kodlar sizin dediğiniz işlemi yapar.Siz konuyla ilgili küçük bir çalışma eklerseniz sorunuza daha kesin cevap alabilirsiniz.

Size küçük bi örnek gönderiyorum.Burda textbox6 yaEGG-BK-05/ yazan yerdeki/ işaretinden sonra 011 yazdığınızda(EGG-BK-05/011) excelden onunla ilgili veriyi alıp form üzerinde gösterecektir.Ancak ben bu textbox6 ya yazdığımız 011 sayısını sildiğimizde form üzerine gelen verilerinde silinmesini istiyorum.Umarım yardımcı olursunuz.Birde bunu sağladıktan sonra diğer sayılar içinde (01, 017,...vs)nasıl yapacağımı söylerseniz sevinirim.

Korhan Ayhan

Administrator
Yönetici
Admin
Excel Vers. ve Dili
Microsoft 365 Tr-En 64 Bit
Selamlar,

Textbox yerine size combobox kullanmanızı önerebilirim. Form yüklenirken K sütunundaki verileri comboboxa yüklerseniz kullanan kişinin liste dışında seçim yapmasını engelleyebilirsiniz.