textbox'a her açılışta o günün tarihini otomatik yazılabilrmi?

Excel Vers. ve Dili
excel2003 Tr
textbox ı bir çalışma sayfasında bir hücreye atıyorum. ancak o hücredeki bilgileri textbox ta görmek için textbox a bir defa tıklamam gerekiyor. ben tıklamadan userform açılırken textbox ta ya atanmış hücreyi direkt görmek istiyorum yada o textbox ta her açılışta bugünkü tarihi görmek istiyorum. yardımcı olacaklara şimdiden teşekkürler.:yardim:

Sn olymposss
formun, Initialize veya Layout olayına
TextBox1.Value = Date
kodunu yazarsanız

Ali

Uzman
Excel Vers. ve Dili
İş:Excel 2016-Türkçe
Büyük ihtimalle kodları

Private Sub TextBox1_Change()
kodlarınız.....
End Sub

içine yazdınız dolayısıyla verinin gelmesi Textbox'ın değişmesine bağlı

Private Sub UserForm_Initialize()
kodlarınız....
End Sub

içine yazarak deneyiniz.

Seyit Tiken

Uzman
Uzman
Excel Vers. ve Dili
Excel : 2010
Bu kodu bir deneyiniz.

Sub Düğme1_Tıklat()
UserForm1.Show 0
UserForm1.TextBox1.Text = Date
End Sub

Excel Vers. ve Dili
excel2003 Tr
arkadaşlar hepinize çok teşekkür ederim

ilginiz beni çok şaşırttı çok teşekkür ederim elinize sağlık:hey:

Excel Vers. ve Dili
excel 2003 TR
Selamlar;

bu konu ile ilgili benimde bir sorum olacak. benzer şekilde bende userform daki textbox1'e sayfa1 a1 hücresindeki veriyi, textbox2 yede sayfa1 a2 hücresindeki veriyi otomatik olarak yazmak istiyorum. yani userform açıldığında bu veriler yazılmış olsun. Sn.Seyit Tiken'in önerisini kullandım ve yazılmasını sağladım ancak söz konusu a1 ve a2 hücrelerindeki değerler değişken değerler, ve ben formu kaydetmeden değişiklik yaptığımda userformda bilgilerin güncellenmediğini görüyorum. yani bir önceki seçimimin rakamları yazıyor. bu güncellemeyi nasıl yapabilirim?

Sub belge()
UserForm2.Show
UserForm2.TextBox1.Text = Cells(1, 1)
UserForm2.TextBox2.Text = Cells(2, 1)
End Sub

Son düzenleme:

Kemal Demir

Özel Üye
Selamlar;

bu konu ile ilgili benimde bir sorum olacak. benzer şekilde bende userform daki textbox1'e sayfa1 a1 hücresindeki veriyi, textbox2 yede sayfa1 a2 hücresindeki veriyi otomatik olarak yazmak istiyorum. yani userform açıldığında bu veriler yazılmış olsun. Sn.Seyit Tiken'in önerisini kullandım ve yazılmasını sağladım ancak söz konusu a1 ve a2 hücrelerindeki değerler değişken değerler, ve ben formu kaydetmeden değişiklik yaptığımda userformda bilgilerin güncellenmediğini görüyorum. yani bir önceki seçimimin rakamları yazıyor. bu güncellemeyi nasıl yapabilirim?

Sub belge()
UserForm2.Show
End Sub
Sn.Cellchuq

İlgili dosyanın İlgili sheet'ini varsayalım ki ornek is olacak.
Sub belge()
Userform2.show
' Cells(1,1) degerini Range("a1").value
textbox1=Sheets("ornek").Range("a1").value
' Cells(2,1) degerini Range("a1").value
textbox2=Sheets("ornek").Range("a2").value
End Sub

Çozum olabilir dıye dusunuyorum

Kemal Demir

Özel Üye
Selamlar;

Sub belge()
UserForm2.Show
End Sub
Sn.Cellchuq

İlgili dosyanın İlgili sheet'ini varsayalım ki ornek is olacak.
Sub belge()
Userform2.show
' Cells(1,1) degerini Range("a1").value
textbox1=Sheets("ornek").Range("a1").value
' Cells(2,1) degerini Range("a1").value
textbox2=Sheets("ornek").Range("a2").value
End Sub

Çozum olabilir dıye dusunuyorum

Excel Vers. ve Dili
excel 2003 TR
Sn.kemaldemir;

ilginize teşekkürler.. söylediğiniz gibi denedim ancak kod bu kez hiç çalışmadı. yani diğer şekliyle userform açıldığında textboxlarda veriler yazılı oluyordu. bu kez hiç birşey yazılmadı. hücrelerin yeri değiştiği için aşağıdaki şekilde yazdım. acaba bende mi sorun var..
sayfa ismi "3-1", ve verilerin yazılı olduğu hücreler U1 ile D4

Sub belge()
UserForm2.Show
TextBox3 = Sheets("3-1").Range("u1").Value
TextBox10 = Sheets("3-1").Range("d4").Value
End Sub

incelermisiniz?

Excel Vers. ve Dili
excel 2003 TR
iyi geceler sayın kemaldemir;

ilginize teşekkürler,kodlarınızı denedim, ve sorunsuz çalışıyor. ve ilk halinden çok daha güzel olmuş. textboxların yazıma kapanması çok iyi olmuş.ancak ekteki dosyamı incelermisiniz? d4 ve u1 deki veriler değiştikten sonra butona bastığımda bir önceki kişilerin verileri userformda görünüyor. kapatıp tekrar açtığımda güncellendiğini görüyorum. yani iki defa tıklamam gerekiyor. bu sorun sizce neden kaynaklanıyor olabilir? ayrıca ekledim çalışma diğer konuda sorduğum ayrı bir soruya ait.
(http://www.excel.web.tr/showthread.php?t=21451) . o konuyla ilgili yardımlarınızı da beklerim. saygılar...