textboxa yazı ile

slm ben gördüğüm kadarıyla burada karşılıksız insanların yardımcısı oluyorsunuz. bana da yardım edebilmeniz mümkünmü acaba.
bir liste kutusu bir textbox bir de label var. eğer liste kutusunun 3.sırasında ki sayıların toplamını label1 'e toplattırabilirsem, textbox1 de de bunu yazıyla yazdırabilmek mümkün mü? bunu öğrenmek istiyorum. ara kısmından aradım. fakat böyle birşey bulamadım. excel sayfasında yazıya dönüştürülebildiğini gördüm. text kutusunun içinde bunu yapmak mümkün mü?
yardımcı olursanız sevinirim :hey:

merhaba,
öncelikle hoş geldiniz, yazızı bir kaç defa okudum ama anlayamadım. dosyayı buraya eklemeniz mümkünmü ?

harikasınız vsn veysel emre. yalnız. siz iki sütunun toplamınıda çıkatmışsınız.
ben aynı kodları uyguladım. sütun1 15 , sütun2 3 ise
bunların toplamını 15+3= 18 yerine
15 +3= 153 diye yanına yazıyor.
benim istediğim şeyde iki sütunu yanyana değilde, mesela sütun2nin alt toplamını almaktı
56
48
12
78
=toplam 194 gibi
size ve forum mensuplarına teşekkür ederim

Excel Vers. ve Dili
2010 TR
listbox1_click komutundaki

Label1 = ListBox1.List(ListBox1.ListIndex, 0) + ListBox1.List(ListBox1.ListIndex, 1) satırını

Label1 = ListBox1.List(ListBox1.ListIndex, 0) & ListBox1.List(ListBox1.ListIndex, 1)yapmışsınız ..

sadece " & " işaretinin yerine " + " işaretini yazmanız yeterli olacaktır...

Private Sub ListBox5_Change()
Label10 = ListBox5.List(ListBox5.ListIndex, 5) + ListBox5.List(ListBox5.ListIndex, 6)
Label11 = yaziyacevir(Label107, 0)

End Sub

Bu kod listbox'ın 5. sütunu ile 6. sütununu yanyana yazıyor.
yani 45 + 5 = 455 gibi.diğer üçişlemi normal yapıyor. ama toplamaya gelince bu şekilde topluyor.
aslında benim için önemli olan 5 ve 6 sütunları birbirleri ile toplamak değil, sadece, 6. sütunun alt toplamı gerekiyor. yani 1 sutun içindeki alt alta bulunan sayıların alt toplamları lazım.
ikinci olarakta label10 u label11 de yazıya çevirebilmek için o satırın üzerine bir kez tıklamak gerekiyor. teşekkürler.

X

xxrt

Misafir
Sayın veyselemre'in gönderdiği dosyada,aşağıdaki kodları deneyin.

Kod:
Private Sub Label1_Click()
On Error Resume Next
Label1.Caption = ""
toplam = 0
For i = 0 To ListBox1.ListCount - 1
toplam = toplam + ListBox1.List(i, 5)
Next i
Label1.Caption = Format(toplam, "##,###.00")
TextBox1 = yaziyacevir(Label1, 1)
TextBox2 = yaziyacevir(Label1, 0)
End Sub

herkese teşekkürler :D :) :hey: