TextBoxda excel deki verileri nasıl gösterebilirim.

Arkadaşlar açıkçasını söylemek gerekirse visual basicde yeniyim,fakat öğrenmek için saatlerimi harcamama rağmen takılıyorum.
Elimden tutarsanız bende sizlerle paylaşmaktan haz duyarım.
Benim sorunum;
Şirkete bir program yapmak istiyorum,amacım 11 farklı bilgiyi içerisinde saklayacak ve yeni kayıtları içerisine ekleyecek textbox lara veri giriş lerini ve sorgulamalarını nasıl yapacağımı bilmiyorum.
Ekte sunduğum dosya üzerinde çalışmaya başladım fakat ilgili hücrelerden bilgilerin çağrılması ve yeni bilgilerin ilgili hücrelere nasıl girileceğini bilmiyorum.Lütfen yardımcı olunuz.Arama yaparken sabit bir textbox dan yani o hücre aralığıundaki bilgilerden değilde, herhangi bir textbox dan aradığımda devamını bana göstersin isterim.
İlginiz için şimdiden teşekkür ederim.
...::: KaCaK :::...

Arkadaşlar öncelikle özür dilerim çünkü
http://www.excel.web.tr/viewtopic.php?p=90820#90820
burada benim sorularımın çoğuna cvp verebilecek bir örnek varmış bende bunu yeni farkettim.İnanın daha önce görmüş olsaydım konu fazlalığı yapmazdım.Tekrar teşekkürler.

Fakat bana arama butonu konusunda yardımcı olursanız çok çok sevinirim.Hatta şöyle yapalım ben http://www.excel.web.tr/viewtopic.php?p=90820#90820 linkinde yer alan örnek üzerinde bazı değişiklikleri yapayım sizin yardımınızlada bu çalışmaya birde arama butonu ekleyelim.Arama butonundan kastım mesela çalışma üzerinden örnekleyeyim...
Mesela arama yaparken adı ahmet olanları yada doğum tarihi 1985 olanları sıralasa olurmu.Hatta arama butonu ve exstra user formdan ziyade, aynı formda hani yeni kayıt eklediğimiz yer varya orada aramasını istediğimiz başlıkları yazıp bir tuşa tıkladığımızda üst sıralarda sadece o istediğim başlıklar ve içerikleri görünse nasıl olur.

Tekrardan teşekkürlerimi iletirim.
Saygılar.KaCaK

Arkadaşlar yukarıdaki sorularım hakkında fikri olan varmı acaba?
Ne kadar erken yardımcı olursanız inanın o kadar çok iyi olacaktır.
Teşekkürler.

Levent Menteşoğlu

Administrator
Yönetici
Admin
Excel Vers. ve Dili
Excel 2010-32 bit-Türkçe
Excel 365 -32 bit-Türkçe
Mesela arama yaparken adı ahmet olanları yada doğum tarihi 1985 olanları sıralasa olurmu.Hatta arama butonu ve exstra user formdan ziyade, aynı formda hani yeni kayıt eklediğimiz yer varya orada aramasını istediğimiz başlıkları yazıp bir tuşa tıkladığımızda üst sıralarda sadece o istediğim başlıklar ve içerikleri görünse nasıl olur.
Dosyanızda en azından 5-6 adet veri içeren bir tablo ekleyebilirseniz, sorunuzun cevabı çok hızlı bir şekilde gelecektir.