TextBox'daki verilerle hücrelerdeki verileri karşılaştırma

Excel Vers. ve Dili
MS Excel 2010 - TR
Belirli günlerin ortalamasını bulma

Merhabalar, ben exteki ortalama.xlsx dosyasında bir makro yazdım, 1984-2006 yılları arasında ekim ayının tüm günlerini bulup onların ortalamasını alıyor. Şimdi ben bu makroyu girilen yıla göre düzenlemek istiyorum, örneğin 1992 ve 2006 arasını hesaplasın ya da 1974 ile 2006 arasını hesaplasın gibi. Yani istediğim girilen tarih değerini verilerin arasından bulsun ve kody o satırdan itibaren işletmeye başlasın. Ancak kodları seçime göre nasıl atayacağımı bulamadım. Visual Basic ilk defa kullanıyorum, netten araştırıp bulduğum kadarınca bir şeyler yapmaya çalıştım, en sonunda sizlere danışmak istedim.

deneme.xlsx dosyasında da kullanıcının başlangıç ve bitiş tarihlerini girebileceği UserForm'u oluşturdum ancak gerisini getiremedim.

Yardımlarınız için şimdiden teşekkürler.

Ekli dosyalar

Son düzenleme:
Excel Vers. ve Dili
MS Excel 2010 - TR
Daha açık anlatabilmek için yapmak istediğim şey üzerine düşünüyorum da, tam olarak istediğim şey şu;

Aralığın ilk değeri TextBox1'deki, son değeri de TextBox2'deki olacak. İlk değerin sırasını bulup For döngüsündeki i'ye başlangıç değeri olarak atayacak ve son değere kadar döngü devam edecek.

For döngüsü de eğer VB'de yapılabiliyorsa şu şekilde olacak;

For i=(ilk degerin sırası) To i+1095 step 365

işlemler

Next i

For i=i+366 To i+1095 step 365

işlemler

Next i

.... şeklinde gidecek.

Umarım açıkça anlatabilmişimdir.

Excel Vers. ve Dili
MS Excel 2010 - TR
... Sorun çözüldüğünden kod silinmiştir - sidneh

Ekli dosyalar

Son düzenleme:
Excel Vers. ve Dili
MS Excel 2010 - TR
Sorunu kendim çözdüm, hepinize teşekkürler(!)