Textboxla hücreye sayı girince formül hatası

Sayın emekveren ve öğreten arkadaşlar;

Ekte göreceğiniz dosyamda bir takım hatalar mevcut.. Ben şuan saat 04:00 olmasına rağmen araştırıyor ve okuyorum ama bulamadım/yapamadım.. son çarem sizlerden tekrar yardım almak.. Problemlerım sırasıyla;

1- Mağaza eklemek için userform oluşturdum. Personel seçip sonra mağaza seçmek istediğimde listboxtaki kod yüzünden ("mağazalar".select) seçili personel sayfasından mağazalar sayfasına geçiyor. Bunun için ordaki kodlamayı kaldırdım.. Siz yapabilirseniz sevinirim..
2- mesai altındaki textboxlara veri girişi yapmadığım zaman excel sayfamdaki g18-g48 ve k18-k48 hücrelerindeki formüllerim #değer hatası veriyor.. ben bunun olmasını istemiyorum...
3- Userform üzerindeki "personel ücretini giriniz" bölümüne
TextBox134 = CCur(TextBox134.Text)
TextBox134 = Format(CDbl(TextBox134), "#,##0.00")
Kodu eklememe rağmen tekrar hücreden textboxa veri aldığında ilk yazdığım verinin dışında bir değer çıkıyor..
4- Ve mümkünse userform üzerine bir saat uygulaması yapılabılırmı???

Teşekkür ederim....
Bana yardımcı olan arkadaşa paşabahçe mağazalarında %20 indirim benden........

eerkul@sisecam.com.tr
e_erkul@mynet.com

Erdem Erkul

Levent Menteşoğlu

Administrator
Yönetici
Admin
Excel Vers. ve Dili
Excel 2010-32 bit-Türkçe
Excel 365 -32 bit-Türkçe
1- Ne demek istediğinizi anlaşılmıyor.

2-Bu hata textboxlar boş olsa bile sayfa üzerine boşluk olarak bir veri aktarıyor buda formülleri bozuyor. Bunun için kod içindeki kodlarda örneğin aşağıdaki gibi bir düzenleme yapabilirsiniz.

[ e18 ] = TextBox40 yerine if textbox40<>"" then [e18]=textbox40 yazabilirsiniz.

3-TextBox134 = CCur(TextBox134.Text) yerine TextBox134 = Cdbl(TextBox134.Text) olarak kullan&#305;n. H&#252;credeki g&#246;r&#252;n&#252;m&#252; h&#252;cre bi&#231;imlendirmeden yap&#305;n.

4-Saat i&#231;in en ideal uygulama userform &#252;zerine bir statusbar eklemektir.

ılgınıze tesekkurler deneyıp sıze bılgı verecegım... cok sagolun istegım sadece yol gosterılmesıydı...