Textbox'la Süzme.

Elimde lojistik kayitlarina iliskin bir excel dosyasi var kendim hazirladim..bu excel tablosunun en ustune textbox lar ekledim kolay suzeyim diye..ama yukaridaki textboxlara yazacagim kodlari bilmiyorum..yardimci olursaniz cok sevinirim..yurt disindayim..

Excel 6 sheet ten olusuyor ilk bes sheet 3000 satir su an ..ama geri kalan 1 sheet 15000 satir ..bir ornegini gonderiyorum..icindeki bilgileri siliyorum
buyuk bir dosya cunki :(

zafer

Super Moderator
Yönetici
Excel Vers. ve Dili
OFFICE 2003 TÜRKÇE
OFFICE 2010 TÜRKÇE
Merhaba

Tarihi uzun tarih biçiminde yazın 13/04/2005 gibi

Kod:
Sub SUZ()

Set s1 = Sheets("10 (INSAAT)")
tarih = s1.TextBox4
If s1.TextBox1.Value <> "" Then Selection.AutoFilter Field:=1, Criteria1:="" & s1.TextBox1 & "" Else Selection.AutoFilter Field:=1
If s1.TextBox2.Value <> "" Then Selection.AutoFilter Field:=2, Criteria1:="" & s1.TextBox2 & "" Else Selection.AutoFilter Field:=2
If s1.TextBox3.Value <> "" Then Selection.AutoFilter Field:=3, Criteria1:="" & s1.TextBox3 & "" Else Selection.AutoFilter Field:=3
If s1.TextBox4.Value <> "" Then Selection.AutoFilter Field:=4, Criteria1:="" & CDate(tarih) & "" Else Selection.AutoFilter Field:=4

End Sub
Kodları kendinize göre çoğaltın ve butona bağlayın

cok tesekkur ederim ..buton dediginiz seyi anlamadim direk yazsak kutucugun icerisine suzuyor zaten..dugmemi ekleyeyim ? birde onceden yazdigim kodlari silecekmiyim.. yoksa ustune bu kodlarimi ekleyecegim !

zafer

Super Moderator
Yönetici
Excel Vers. ve Dili
OFFICE 2003 TÜRKÇE
OFFICE 2010 TÜRKÇE
Merhaba

Evet düğmeye bağlayın.

Kodlarınızda Textbox'a veri girdiğinizde kodlar çalışacak şekilde ayarlanmış.
Böyle olunca her textboxa veri girişinizde kod tekrar çalışacak.

Bence düğmeye bağlayın. kutucuklara süzeceğiniz verileri girip çalıştırırsanız bir seferde işinizi görecek.

Set s1 = Sheets("10 (INSAAT)")
satırını silin

Diğer sayfalarda da süzme işlemi yapmak için aşağıdaki satırları ekleyin
sayfa = ActiveSheet.Name
Set s1 = Sheets(sayfa)

MRB ABI SIMDI SOYLE BISEY VAR
DOSYA SU AN SHEETLERDEKI TOPLAM SATIR MIKTARI 15000 E YAKIN BU MIKTAR 4-5 AY SONRA 2 KATINA CIKACAK.BIRDE BU DOSYAYA AYNI ANDA 200 KISI BAKIYOR YANI DUGMESIZ BISEY DUSUNUYORDUM BEN ADAM ACTIGI ZAMAN ISMINI YAZIP HEMEN KARSINA GELSIN FILAN ISTEDIM...

YADA BASKA BIR FIKRINIZ VARMI SOYLE DAHA IYI OLUR GIBISINDEN DATABASE MI OLUSTURAYIM ,SQLEXCEL YADA EXCELSERVER HAKKINDA BISEYLER ARASTIRDIM..FARKLI BI TAVSIYENIZ VARMI SU SUZME ISINI DAHA KOLAY YOLDAN YAPABILECEGIMIZ..ACCESS PROGRAMI YASAKLADI PATRON EXCELDEN BISEYLER BULMAM LAZIM :( ..FAZLA ANLAMIYORUM MACROLARDAN FONKSIYONLARDAN FILAN ..SU DOSYAYA BI SUZ YADA ARAMA MOTORU YAPABILIRSEM ISLER YOLUNDA GIDECEK..KOLAY GELSIN CEVAPLARINIZ ICIN TSK EDERIM

zafer

Super Moderator
Yönetici
Excel Vers. ve Dili
OFFICE 2003 TÜRKÇE
OFFICE 2010 TÜRKÇE
Merhaba

Aşağıdaki dosyayı inceleyiniz.

Texboxların sayfalarda gereği olmadığını düşünüyorum.

Textbox'ları D sütununa kadar sildim.Diğerlerini de siz silin.
Süz'ün koşulunu Hücrelere bağladım. A1, B1, C1 gibi.

A1'den AD1 'e kadar olan hücrelere tek tek veya çoklu olarak veri girdiğinizde süzme işlemi başlayacaktır. Bütün sayfalar için için geçerlidir.

Makro öğrenmek için EXCEL DERSHANESİ bölümünü inceleyiniz faydalı olacaktır.

COK TESEKKUR EDERIM USTAM TAM ISTEDIGIM BUYDU ISTE..TEXTBOX YOK YANI YUKARI YAZIP ENTER A BASIYORUM CIKIYOR..AMA TARIH YAZDIGIM ZAMAN BISEY CIKMIYOR ..ALLAH RAZI OLSUN YAW NE UGRASTIM YAPAMADIM BOYLE BISEY

zafer

Super Moderator
Yönetici
Excel Vers. ve Dili
OFFICE 2003 TÜRKÇE
OFFICE 2010 TÜRKÇE
Merhaba

Hücrelerdeki tarih biçimine göre kritere tarih girin.
hücreler
13/06/2005 ise kriterede öyle girin.