textboxlarda matematik işlemleri

Excel Vers. ve Dili
Ofis 2010 2016
Altın Üyelik Bitiş Tarihi
13/03/2022
selam arkadaşlar yine bir sorunum var çözemedim aslında basit ama bürtürlü kafamı toparlayıp halledemedim

benim comboboxla seçtiğim malzememim birimi ve kdv oranı txtbirim ve txtKdv textboxuna aktarılıyor ve miktar seçiliyor

ve ben kdv hariç birim yazdığım anda kdv hariç toplam txt1KdvHTT texboxuna yazılıyor ve kdvesi de hesablanıp text1KdvDTT textboxuna yazılıyor benim burdaki proplemim KDV dahil Toplam tutara yazdığım sayının da kdv oranı düşülerek kdvhariç texboxuna yazılması yani

txt1KdvHTT.value=txt1KdvDTT.value/1.txtKdv.value olacak ama kabul etmiyor bu formülü sizlerden yardım almak istiyorum mesala 1.18 yazarsam sorun halloluyor ama kdv devamlı 1.18 olmuyor ki değiken her malzemenin değişik kdv oranı olabiliyor 18 8 1 ve 0 gibi onun için txtKdv textboxunun değerine bölmesi lazım onun değeri ya 18 ya 8 ya 1 yada 0 olabiliyor

Lütfen yardım edin.... :kafa:

Excel Vers. ve Dili
Ofis 2010 2016
Altın Üyelik Bitiş Tarihi
13/03/2022
Sayın Arkadaşlar

Birim fiyatını girince toplam kdv hariç fiyatını yazsın + toplam kdv dahil toplamı yazsın Kdv dahil toplamı yazıncada kdv hariç toplam değeri yazsın ve kdv hariç birim fiyatını yazsın yani hangi texboxa işlem girersem özelliğine göre diğerleride değişsin dosyayı gönderiyorum biraz değişiklik yaptım bir bakarsanız sevinirim....

Excel Vers. ve Dili
2007
İngilizce
Düzenlenen dosya

a_self_lion' Alıntı:
Sayın Arkadaşlar

Birim fiyatını girince toplam kdv hariç fiyatını yazsın + toplam kdv dahil toplamı yazsın Kdv dahil toplamı yazıncada kdv hariç toplam değeri yazsın ve kdv hariç birim fiyatını yazsın yani hangi texboxa işlem girersem özelliğine göre diğerleride değişsin dosyayı gönderiyorum biraz değişiklik yaptım bir bakarsanız sevinirim....

Sayın a_self_lion

Dosyanızı global değişkenler kullanarak düzenlendim, biraz acaleye geldi kusura bakmayın, diğer textboxlar için eklemiş olduğum "Sub KdvDTT" gibi bölümleri kullanabilirsiniz.