TextBox'ta format sorunu!

Benim sorunum; bi çalışmamda, form üzerindeki combobox'tan seçtiğim kişiye ait olan verileri (türkçe neti, Matematik doğru,yanlış sayıları puanı vb. gibi sayısal veriler...) textbox'lara aktararak izlenebilecek birşey yapmaya çalışıyorum... VERİ sayfasındaki bu sayısal değerler istediğim formatlara uygun(Bazıları, ondalık olarak 2 basamak, bazıları 3 bazıları ise hiç olmayacak şekilde düzenledim.)
Ancak bunları Form üzerindeki textbox'lara çağırdığımda formatlar karışıyor. Mesela veri sayfasında Türkçe Neti: 12,33 iken Form üzerindeki TextBox'ta 12,3333333 gibi çok fazla ondalık kısım çıkıyor...

Bunun çözümünü nasıl getirebilirim acaba..?
.
Birkaç şey denedim ama olmadı...
Mesela; TxtTN.Value = Format(TxtTN, "#,##0.00")
TxtMN.Value = Format(TxtMN, "#,##0.00")

gibi kodlar yazdım forma ama olmadı...

Bu konuda yardımlarınızı rica ediyorum...

ismailerkan15

Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
2003 tr
Altın Üyelik Bitiş Tarihi
5-11-2026
Ã?ZELLİKLER KISMINDAN ONDALIK HANE SAYISINI OTOMATİKTEN 0 YEVA ONDALIK KAÇ HANE OLMASINI İSTİYORSANIZ ONU YAZIN SORUN CÃ?ZÜLMEZ İSE DOSYAYI GÃ?NDERİN
İYİ ÇALIÞMALAR

Levent Menteşoğlu

Administrator
Yönetici
Admin
Excel Vers. ve Dili
Excel 2010-32 bit-Türkçe
Excel 365 -32 bit-Türkçe
Aşağıdaki gibi deneyin.

TxtTN.Value = Format(Round(TxtTN,2), "#,##0.00")

Mahmut Bayram

Özel Üye
Excel Vers. ve Dili
2016 Excel Tr
syn karaf, dosyanızı inceledim. büyük ihtimalle Textbox'a veri aldığınız virgüllü sayıları başka hücreye alın.
Texbox'un veri aldığı hücre ise "Kırp", "Parçaal" veya "Soldan(...;...) formülleri ile çözülebilecek gibi gözüküyor.
Bana göndermiş olduğunuz dosyayı silmiştim. Deneyip sonucu bildirirseniz sevinirim.

Mahmut Bayram

Özel Üye
Excel Vers. ve Dili
2016 Excel Tr
eğer o da olmazsa formülü değere dönüştürün texbox bilgiyi oradan alsın. Forumda recep beye formülün değere dönüştürülme makrosunu yazmıştım bir arattrırsınız veya recep'in mesajlarından bulabilirsiniz.
KOLAY GELSİN

Selamlar...

Format sorununu hallettim, biraz acemice ve hantal oldu belki ama şimdilik çözüm bulabildim... Söz konusu verileri YUVARLA fonksiyonu ile yuvarlattım ve oldu... Format kodları ile halledemedim.

İlgilenip zaman ayıran arkadaşlara teşekkür ederim...

Saygılarımla...

NOT: Bir sorunum daha var ama onuda yeni başlık açarak paylaşacağım.