Textboxtta kayıt ve silme işlemi

Excel Vers. ve Dili
excel 2003 türkçe
Merhaba değerli excel web ailesi.Userform üzerinde 40 tane textbox var.Bu textboxları veri girişinde kullanıyorum.Textboxlara girdiğim verileri excel sayfasında hücrelere aktarıyorum.Sorunum textboxlara girdiğim veriler userformu veya excel çalışma kitabını açıp kapayınca userform üzerindeki textboxlara girdiğim veriler kayboluyor.Amacım textboxlara veri girdiğim zaman user form üzerinde bir buton kullanarak bunların userform üzerindeki textboxlarda kalması ve belirlediğim hücrelere aktarılması.Bir başka buton ile de (temizle) tıklayınca textboxların otomatik olarak silinmesini istiyorum.Umarım anlatabildim.Teşekkü ederim.Saygılar.

Excel Vers. ve Dili
excel 2003 türkçe
Teşekkür ederim.

SN:Seyit hocam örneğinize baktım.Hocam diyelim textboxtaki veriyi sayfa birde değilde sayfa 3 teki a1 hücresine aktarmak istiyorum ne yapmam gerek.Bir de hocam son textboxa yazdığım veriyi hücreye direkt atmıyor ben başka bir textboxa tıkladığımda atıyor.Bu konularda yardımlarınız bekliyorum.Teşekkür eder.Saygılarımı sunarım.Ememğinize sağlık.

Seyit Tiken

Uzman
Uzman
Excel Vers. ve Dili
Excel : 2010
VBA bölümündeyken, (aslında onlar TextBox değildir, Combo'dur,TextBox'a benzetilmiş) üzerini tıklayın > Sol tarafta çıkan pencerede(Properties)'in, Control Source kısmına bakın orda sayfa adresini değiştirebilirsiniz. Combo'dan hücreye kod(olay) kullanılmadan deneyin. Properties'i kullanın.

Excel Vers. ve Dili
excel 2003 türkçe
Teşekkürler

Değerli hocam teşekkür ederim.Saygı ve selamlar.