Tıklama sorunu

Excel Vers. ve Dili
2007
2010
Excel'de herhangi bir hücreye tıkladığımda, aynı anda komşu olan birkaç satırı veya sütûnu; bazen de hem satır hem de sütunu aynı anda seçiyor. Bazı dosyalarda bu hatayı tekrar etmeyip düzeliyor (örneğin A1 hücresine tıklayınca A1'den A5'e kadar hücreleri seçiyor 10 saniye sonra aynı etkiyi göstermiyor, tıkladığım hücre hangisiyse sadece onu seçiyor). Bu durum bütün Excel dosyaları için geçerli değil. Herhangi bir dosyada herhangi bir zamanda olabiliyor. Nedeni ve çaresini bilen varsa şimdiden teşekkürler.

Korhan Ayhan

Administrator
Yönetici
Admin
Excel Vers. ve Dili
Microsoft 365 Tr-En 64 Bit
Yapışkan tuşları aktif etmiş olmuş olabilirsiniz. Bunları kontrol etmenizde fayda olabilir.

Excel Vers. ve Dili
2007
2010
Cevap için teşekkürler Korhan Ayhan (Moderatör). Excel' in; bazı işletim sistemleri üzerinde ya da bazı Office versiyonlarında (2007 versiyonunda sık karşılaştım) ve genellikle Yakınlaştırma Düzeyi %100' den küçükken yaptığı, Yakınlaştırma düzeyi biraz büyütülünce geçebilen bir problem. Excel' i kapatıp açmak da yararlı oluyor. Office 2010 versiyonunda, bu sorunla daha az karşılaştım. 2013 versiyonu (ki 2 yıldan uzun kullanıyorum) henüz böyle bir problem yaşatmadı.
Gecikmiş cevap için özür. (Görevim gereği internete kolayca ulaşamayacağım yerlerde uzun süre kaldığım için cevap verme fırsatım olmuyor.)
Tekrar Teşekkürler.