Topla.Çarpim

Excel Vers. ve Dili
EXCEL 2003
Arkadaşlar, yapım aşamasında olan "öğrenci programı" ında, topla.çarpım formülü kullandım fakat, programı çok yavaşlattı. Forumda bulduğum çözümler tam uymadı.

Ekli dosyadaki "şube" sayfasında bulunan topla.çarpım formüllerinin makro karşılığı veya, aynı işlemi yapacak ama, programı yavaşlatmayacak başka makrolar var mı?

Ayrıca, "şube" sayfasının kod bölümündeki If makrolarını daha kısa yazmak mümkün mü?

Lütfen yardım edin açmazda kaldım.

Not: Henüz bitmediği için yarım yamalak bişey olmasın diye, programın tamamını eklemedim.

İdris SERDAR

Moderatör
Yönetici
Excel Vers. ve Dili
Excel, 365 - İngilizce
Dosyanız ekte.

Pivot Table - Özet tablo ile yapılmıştır.

.

Excel Vers. ve Dili
EXCEL 2003
Sayın yurttaş, bu şekilde hiç düşünmemiştim, pek anladığım bişey değil ama, inceleyeceğim. Keşke benim fromatı bozmadan yapsaydınız. Sanırım işimi görecek. Teşekkür ederim, Allah razı olsun.

Excel Vers. ve Dili
EXCEL 2003
Arkadaşlar bu benim işimi görmedi, otomatik çalışmıyor.

Yardım edin lütfen.

İdris SERDAR

Moderatör
Yönetici
Excel Vers. ve Dili
Excel, 365 - İngilizce
Arkadaşlar bu benim işimi görmedi, otomatik çalışmıyor.

Yardım edin lütfen.
Otomatik olarak çalışır.

Sayfanın kod bölümüne:

Private Sub Worksheet_Activate()
Range("A21").Select
ActiveSheet.PivotTables("PivotTable2").PivotCache.Refresh
End Sub

Eğer alan yönünden bir sıkıntı olursa Dinamik Alan uygulayabilirsiniz Ya da Veri Listele.

Tüm bu konuları Excel Dersanesi'nde bulabilirsiniz.

Bana sorarsanız, hacimli dosyalarda formül yerine Pivot Table uygulaması yapın Bu daha esnek ve kullanışlıdır.

.

Excel Vers. ve Dili
EXCEL 2003
Sevgili Yurttaş kardeşim, sonuç çok güzel.

1.sınıflar bittikten sonra "SINIF TOPLAMI" şeklinde ara toplam yaptırabilirmiyiz? 2.3.4.5.6.7.8 sınıflardan sonrada devam edecek şekilde.

En sonunda da "GENEL TOPLAM" olacak şekilde.

Bu uygulama çok hoşuma gitti fakat, çözemedim. Daha doğrusu vaktim yok. Okulda sene sonu işleri sıkıştı, yeni kayıt dönemine çok az kaldı. Anlayacağınız bu işi ancak yaz tatilinde kavrayabilirim. Onun için yardımızı talep ediyorum.

İlginize ve önerinize çok teşekkürler.

İdris SERDAR

Moderatör
Yönetici
Excel Vers. ve Dili
Excel, 365 - İngilizce
Sevgili Yurttaş kardeşim, sonuç çok güzel.

1.sınıflar bittikten sonra "SINIF TOPLAMI" şeklinde ara toplam yaptırabilirmiyiz? 2.3.4.5.6.7.8 sınıflardan sonrada devam edecek şekilde.

En sonunda da "GENEL TOPLAM" olacak şekilde.

Bu uygulama çok hoşuma gitti fakat, çözemedim. Daha doğrusu vaktim yok. Okulda sene sonu işleri sıkıştı, yeni kayıt dönemine çok az kaldı. Anlayacağınız bu işi ancak yaz tatilinde kavrayabilirim. Onun için yardımızı talep ediyorum.

İlginize ve önerinize çok teşekkürler.
Dosyanız ekte.

Veri girdikçe tablo güncelleniyor.

.

Excel Vers. ve Dili
EXCEL 2003
Tarih gösteriminde hata!

Arkadaşlar, yukarıdaki dosyanın "veri" sayfasındaki N sütunu, kopyala yapıştır yöntemiyle yapılmıştır.

Buradaki tarihler, UserForm da (TextBox) ; "12.05.1997" tarihi "5/12/1997" şeklinde gösteriliyor. UserForm da (TextBox) yazıp güncellemeden düzgün göstermiyor, bu işlemde baya bi zaman alıyor.

Düzeltmenin bir yolu mutlaka vardır sanırım. Sevgili Ustalarım bi elatarmısınız.

Selam ve Dua ile...